Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Wt lis 13, 2012 18:25

To ja poproszę przyjaciółkę :) Tylko trzeba wymyślić jakiś adres...
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Postprzez » Wt lis 13, 2012 18:25

 

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Wt lis 13, 2012 20:48

Ojej tu już tyle zrobione a ja ostatnio kompletnie nie mam czasu. Chciałam coś napisać ale nie było kiedy. :D
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » Wt lis 13, 2012 22:43

Ja też trochę jeszcze popracuje nad swoim rozdziałem. W czwartek mam zaliczenie z chirurgi endokrynologicznej więc liczę na waszą cierpliwość ;p Mój rozdział na szczęście jest piąty więc mam chyba jeszcze czas ale już powoli tworzę nowa historie Lancelota ;p U mnie pojawi się Nadiya więc mam nadzieję, że jej do 5 rozdziału nie uśmiercicie, nie wywieziecie z Camelotu ani nie rozchoruje się biedaczka ;p

Co do blogu świetny pomysł ;p Ciekawe jak się spodoba nasze dzieło szerszemu gronu.
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 14, 2012 14:46

Ten blog to całkiem fajny pomysł :) Ale będziemy tam umieszczać nasze teksty na bieżąco, czy dopiero jak skończymy całość?

Drugi rozdział będzie gotowy w piątek lub sobotę, przepraszam za opóźnienia :)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 14, 2012 15:14

Możemy umieszczać na bieżąco. Albo zacząć jak już będziemy mieć np 6 rozdziałów, dalej sobie spokojnie pisać, a na blogu co np 2 tygodnie będziemy umieszczać kolejne fragmenty.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » Śr lis 14, 2012 18:06

Agga to byłby najlepszy pomysł, żebyśmy się nie stresowali za bardzo ;) I tak będziemy mieć czas na poprawki.
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Cz lis 15, 2012 07:39

Widzę że podzieliliście zadania kto co pisze, mogłabym też dostać coś do napisania?
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Cz lis 15, 2012 13:54

Jak będą jakieś pomysły co do dalszej fabuły to pewnie, że tak :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Cz lis 15, 2012 14:47

OK no to czekam :)
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Pn lis 19, 2012 19:30

Cicho ostatnio na tym forum :D Mam parę pomysłów dotyczących dalszych przygód naszych bohaterów:
- mogłybyśmy wprowadzić jakiegoś nowego lub/i starego rycerza. O ile wiem to w piątym rozdziale ma pojawić się Lancelot, więc jakiś będzie, ale nie wiem na ile chcecie go zostawić w książce (tzn. od razu chcemy go wygonić z Camelotu, czy damy mu pobyć trochę rycerzem, czy w ogóle inaczej poprowadzimy jego losy), więc może wprowadźmy jeszcze jakiegoś rycerza (który będzie miał do odegrania jakąś mniej lub bardziej istotną rolę). Możemy już umieścić Sir Leona, bo on prawie od początku serialu był. Ale możemy też stworzyć całkiem nowego rycerza. Będzie jednym z najlepszych wojowników Artura itd. Imię się ustali (może John). Któraś z Was chciała, żeby Merlin był zazdrosny o Nadiyę, więc można by tego rycerza wykorzystać w ten sposób, że będzie podrywał Nadiyę, albo coś (bo niby dlaczego tylko Morgana i Gwen mogą mieć romanse, a Nadiya będzie musiała czekać aż Merlin pójdzie po rozum do głowy i wreszcie się w niej zakocha XD).
- tak sobie pomyślałam, że jak już Uther dowie się lub domyśli, że Nadiya jest jego córką, to będzie chciał ją zabić, więc skarze ją na śmierć za uprawianie czarów,ale nie będzie wiedział, że naprawdę jest czarodziejką, to będzie tylko pretekst, aby ją zabić. Oczywiście nasz kochany Merlin nie pozwoli, aby jego przyszła dziewczyna zginęła, więc pomoże jej uciec. Artur też pomoże, ale nie będzie wiedział ani o tym, że dziewczyna naprawdę ma magię, ani, że jest jego siostrą. Merlin podpowie Nadiyi, że może się ukryć w jego rodzinnej wiosce, gdzie jego matka na pewno jej pomoże. To wszystko może się dziać tuż przed ujawnieniem tego, że Morgana jest zła. Więc jak już Uther będzie załamany i wszystko będzie mu wisiało, to nasz Arturek sprowadzi ją z powrotem. Więc rozłąka nie potrwa zbyt długo :) Wiem, że za bardzo wybiegam w przyszłość, ale nie mogłam się powstrzymać.

To były pomysły z cyklu: nuda na lekcji XD
Co o nich myślicie?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Wt lis 20, 2012 14:55

Jak dla mnie to wstępnie by to przeszło, może trzeba by było dodać jakieś szczegóły czy coś, ale to już pójdzie :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » So lis 24, 2012 16:20

Wprowadzenie nowego rycerza jest świetnym pomysłem. Ale może wykorzystajmy właśnie postać sir Leona, jest bardzo fajnym rycerzem ale jeśli miałby podrywać Nadiyę to mi do tego nie pasuje i wtedy musiałby być zupełnie inny. Co do Lancelota to jest to mój rozdział i planuję go zostawić przynajmniej do kolejnego rozdziału a potem się zobaczy. Czy zostaje czy się go pozbywamy. Pewnie i tak w końcu będzie musiał odejść ale ja bym go zostawiła chociaż na dwa rozdziały.
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 24, 2012 16:54

Ja też bym zostawiła Lancelota na dłużej, ale zobaczymy co reszta na to powie :)
Leon nie wygląda na podrywacza, do tej roli jest stworzony Gwaine. Jednak uważam, że trzeba nam jakiegoś nowego rycerza XD
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 24, 2012 17:36

Moja przyjaciółka wpadła na następujący pomysł: A co by było, gdyby wprowadzić taki wątek komediowy, że Gwaine i Lancelot zarywaliby do Nadiyi równocześnie? Można by napisać kilka śmiesznych scenek w stylu: Lancelot idzie zaprosić dziewczynę na spacer, a tu nagle Gwaine podkłada mu nogę i sam leci do Nadiyi. Lancelot nie pozostaje dłużny i podcina Gwaine'a i tak oboje się przepychają na podłodze, nie zauważając, że koło nich przeszedł Merlin i pierwszy zaprosił gdzieś dziewczynę. Generalnie chodzi o to, żeby napisać kilka śmieszniejszych epizodów, w których Gwaine sabotowałby starania Lancelota i vice versa. Później można to zakończyć tym, że obaj zainteresowani zobaczyli Nadiyię całującą się z Merlinem i poszli razem do tawerny topić smutki w alkoholu :P Co sądzicie?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 24, 2012 18:12

Hahah... fajny pomysł :D Tylko ja w roli Lancelota widziałabym Percivala lub jakiegoś wymyślonego rycerza (Lancelot nie wydaje mi się typem podrywacza). Ale mam jedno pytanko: czy w takim razie odrzucamy wątek romansu Merlina i Morgany?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 24, 2012 18:16

Ja już nie wiem :P Taki romans byłby fajny, ale jakoś im więcej o tym myślę, tym bardziej wydaje mi się to takie... niewłaściwe :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 24, 2012 18:33

Mi od początku nie podobał się romans Merlina i Morgany :)
A ten romans z Nadiyą to robimy tak od razu, czy może poczekamy trochę, że tak się wyrażę, dla większego efektu? :D
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 24, 2012 18:48

Lepiej nie wykładać od początku wszystkich swoich kart na stół :) Ja myślę, że na początku można zasugerować, że bliski będzie jej ktoś inny, a później tak z zaskoczenia z Merlinem wyjechać :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 24, 2012 19:05

Dokładnie :) Poza tym miałyśmy napisać kilka scen kiedy Nadiya i Merlin się kłócą i wyzywają od głupków,idiotów, itd. w myśl zasady "kto się czubi ten się lubi" XD
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » N lis 25, 2012 19:54

Jak tak dokładniej się nad tym zastanowić to też bym dała sobie spokój z romansem Morgany i Merlina. Można po prostu zrobić, że będą bardzo się lubić i rozumieć (trochę bardziej to pokazać niż w serialu) beż żadnych takich podtekstów. Merlin i Nadiya zdecydowanie bardziej do siebie pasują :D
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » Pn lis 26, 2012 19:47

Agga napisał(a):Moja przyjaciółka wpadła na następujący pomysł: A co by było, gdyby wprowadzić taki wątek komediowy, że Gwaine i Lancelot zarywaliby do Nadiyi równocześnie? Można by napisać kilka śmiesznych scenek w stylu: Lancelot idzie zaprosić dziewczynę na spacer, a tu nagle Gwaine podkłada mu nogę i sam leci do Nadiyi. Lancelot nie pozostaje dłużny i podcina Gwaine'a i tak oboje się przepychają na podłodze, nie zauważając, że koło nich przeszedł Merlin i pierwszy zaprosił gdzieś dziewczynę. Generalnie chodzi o to, żeby napisać kilka śmieszniejszych epizodów, w których Gwaine sabotowałby starania Lancelota i vice versa. Później można to zakończyć tym, że obaj zainteresowani zobaczyli Nadiyię całującą się z Merlinem i poszli razem do tawerny topić smutki w alkoholu :P Co sądzicie?

Lancelot mi nie pasuje, lepiej jakiś inny rycerz, najlepiej nowy ;)
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Pn lis 26, 2012 20:56

Rasp można powiedzieć, że są sobie przeznaczeni XD

Dziewczyny to jaka jest decyzja:
- czy robimy nowego rycerza, czy bierzemy jakiegoś już nam znanego;
- i czy chcemy romans Merlina i Morgany, czy nie?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Wt lis 27, 2012 15:23

To może wycofajmy się z romansu Merlina z Morganą, i mam pytanko: Mordreda wprowadzamy na początku jako małego chłopca, czy od razy jako dorosłego?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » Wt lis 27, 2012 16:45

PozdrawiamWas napisał(a):Rasp można powiedzieć, że są sobie przeznaczeni XD

Dziewczyny to jaka jest decyzja:
- czy robimy nowego rycerza, czy bierzemy jakiegoś już nam znanego;
- i czy chcemy romans Merlina i Morgany, czy nie?

jestem za nowym rycerzem i za brakiem romansu Merlina i Morgany, no ale zobaczymy jak uważa reszta ;)
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Wt lis 27, 2012 19:47

Agga napisał(a):To może wycofajmy się z romansu Merlina z Morganą, i mam pytanko: Mordreda wprowadzamy na początku jako małego chłopca, czy od razy jako dorosłego?
Możemy go wprowadzić jako dorosłego, chociaż w sumie, co on miałby teraz robić w Camelocie... Zawsze możemy zrobić tak jak było w serialu.

Wcześniej była poruszona sprawa z potworami, bestiami oraz magicznymi stworzeniami i ja mam takie pytanie, co do nich: Czy możemy korzystać mitologii greckiej i rzymskiej? Obie mitologie są bogate w różne stworzenia, których teoretycznie mogłybyśmy użyć w naszej książce, np. Charybda, Scylla, syreny, sfinks, hydra, wielkie dziki i lwy, itd.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 28, 2012 18:29

Pomysł z mitologiami jest świetny :)
A z Mordredem faktycznie zróbmy podobnie jak w serialu(ale nie identycznie)
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Kristalia » Śr lis 28, 2012 19:00

Jeśli kogoś interesuje moje zdanie (mam nadzieję, że tak :P) uważam, że romans Merlina i Morgany może być złym pomysłem, za bardzo skomplikuje całą historię, a co do nowych postaci jeśli wprowadzimy ich za dużo to fabuła za bardzo może się rozgałęzić i będzie problem, żeby opisać dzieje wszystkich (zrobi się tak jak w ,,Pieśni lodu i ognia" jeśli ktoś czytał, że nie będzie wiadomo w końcu kto jest kim)
Kristalia
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 15, 2012 15:02

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 28, 2012 20:02

Kristalia oczywiście, że interesuje nas Twoje zdanie, co więcej całkowicie się z Tobą zgadzam :) Zbyt duża ilość postaci, sprawi, że się w tym wszystkim pogubimy.
Czyli bierzemy znanych już rycerzy i rozszerzamy ich role w naszej książce? Czy jednak wolicie jakiegoś nowego?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Cz lis 29, 2012 14:08

Koniecznie zostawiamy Gwaine'a, on jest świetny :D
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Cz lis 29, 2012 19:07

PozdrawiamWas napisał(a):Czyli bierzemy znanych już rycerzy i rozszerzamy ich role w naszej książce?

Rozszerzmy rolę Mordreda :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Cz lis 29, 2012 21:06

hah... oczywiście Mordred musi być :) A co z Gwainem, Percivalem, Leonem, Lancelotem i Elyanem? Chcemy ich wprowadzić wcześniej? I trzeba pamiętać, że dopóki Uther żyje, tylko Leon może być rycerzem (i Gwaine, ale on się nie przyzna do swojego pochodzenia). Ja bym chętnie widziała ich w naszej książce zanim zostaną rycerzami. Zwłaszcza Gwaine i Percival dostarczyliby sporo zabawnych sytuacji :) Mogliby po prostu mieszkać w Camelocie, zaprzyjaźniliby się z Merlinem i Nadiyą, chodziliby do tawerny, itd. Coś się wymyśli :D
Tylko pozostaje pytanie czy chcemy już ich wprowadzać, a jeśli tak to którego byście chciały?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Pt lis 30, 2012 16:52

Gwaine'a :D Z nim jest więcej śmiechu :>
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Kristalia » Pt lis 30, 2012 21:04

Zgadzam się z Aggą. Sytuacje z Gwainem są zawsze najśmieszniejsze (no chyba, że zaliczymy jeszcze starego Emrysa) :D
Kristalia
 
Posty: 5
Dołączył(a): Cz lis 15, 2012 15:02

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So gru 01, 2012 10:06

Stary Emrys rządzi! Też go później trzeba wprowadzić :D Tylko pewnie nie uda nam się oddać komizmu tej postaci, bo jego teksty są nie do podrobienia :P
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Cz gru 06, 2012 19:13

Cicho tu strasznie ostatnio :( Dziewczyny, bo jeszcze pomyślę, że się uczycie XD
Mam pytanie do Aggi i Rasp: Zamieściłyście już dwa fragmenty rozdziału trzeciego, będziecie jeszcze coś do niego dodawać?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Cz gru 06, 2012 20:20

A pewnie, pewnie :P Zamierzamy napisać jeszcze o spotkaniu z smokiem i Morganą. A czy coś poza... Wyjdzie po drodze ;) Osobiście bardzo przepraszam, że tak długo to trwa. Postaram się jutro coś na geografii napisać ;)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So gru 08, 2012 13:05

Ja też przepraszam, że tak długo to trwa. Napisałam ostatnio na fizyce kolejny fragment, ale gdzieś zapodziałam tą kartkę i szukam jej :P Jest tam coś o pierwszym spotkaniu z Morganą.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N gru 23, 2012 23:05

coś ostatnio strasznie tu cicho.. czyżby już minął zapał? a dopiero zaczynamy.. gdybym tylko wiedziała o czym pisać, to bym coś wymyśliła, w końcu teraz trochę wolnego. Jak macie jakieś pomysły to dawać ;)
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N gru 23, 2012 23:30

Były problemy, ale już jest dobrze. Wracamy do roboty nad książką! Ourfarewall posklejałam rozdział 3 i 4 i teraz czekają na akceptację do Gotowych Fragmentów :D Podałam również pomysł na rozdział piąty: wykorzystać potwora z Twojego fragmentu i go zabić. Co do fabuły tego rozdziału... Coś się wymyśli :D
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Wt gru 25, 2012 12:27

Jako, że twórcy Merlina spier*olili (delikatnie mówiąc) finał, gdyż pozabijali większość bohaterów, proponuję zapomnieć o ostatnich odcinkach serialu i dalej pisać książkę, w której uwzględnimy:
- (dużo) wcześniejsze ujawnienie magii przez Merlina,
- dobrego(!) Mordreda, który będzie rycerzem i znajdziemy mu ładną, dobrą dziewczynę (nie zdradziecką sukę),
- ALBION!!!!
- Merlina jako doradcę Artura, jego prawą rękę i Pierwszego Maga Camelotu,
- Artura, który nie zginie,
- epickie pojedynki magów (w końcu mamy ich tu kilku: Merlin, Morgana, Mordred, Nadiya),
- Gwaine'a, który nie zginie i też będzie miał dziewczynę (która nie jest suką),
- Morganę, która będzie miała dobry powód, aby się mścić na Arturze i zginie (albo nie) jakoś bardziej hmm... widowiskowo :D
- więcej Dolmy,
- Perceivala, który nie będzie bił Mordreda, więc może pewne Mordredomaniaczki nie będę chciały go zabić XD
- Leona, który pozostanie nieśmiertelny (i żonę można mu znaleźć),
- Lancelota, który też powinien żyć (a przynajmniej dłużej niż w serialu) i kto powiedział, że musi się zakochać w Gwen,
- Elyiana, który będzie fajniejszy,
- zaklęcia, które nie będą się dzielić tylko na rzucające o ścianę i zwalające sufit,
- może więcej smoków?
- więcej krwi!!!! (i może tortur)
- Gajusza, który będzie taki jak w serialu, bo tam jest zaje*isty,
- Gwen, która będzie dobra i zostanie żoną Artura, ale też będzie miała charakterek,
- Merlina, który będzie miał dziewczynę!!!!!!!!!!!!!!!!! (kandydatka już jest --> Nadiya).

To już chyba wszystko :D Przepraszam za przekleństwa, ale to przez te emocje :D
Macie jakieś jeszcze propozycje?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Wt gru 25, 2012 14:19

Twoje pomysły są zajebiste! A Mordzio może być trochę zły, ale go później na dobrą drogę sprowadzimy :) I będzie mieć fajną dziewczynę. A Karę można zabić. Boleśnie. Bradzo.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Wt gru 25, 2012 14:41

Zgadzam się! Musimy się poważnie wsiąść za to! Teraz trzeba te pomysły poukładać chronologicznie, ułożyć akcję i bierzemy się do roboty! :D
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Wt gru 25, 2012 15:21

To co do następnego rozdziału: mamy już potwora, więc może zacznijmy od tego, że do Camelotu wraca patrol pokiereszowany przez stwora?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez politemonkey » Wt gru 25, 2012 15:54

dobra wpadłam, nie do końca rozkminiłam jak się odpowiada, ale może mi się uda.
Okej, może lepiej by było gdyby ten patrol nie wrócił?
politemonkey
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 15:26

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Wt gru 25, 2012 15:57

Bardziej dramatycznie ^^ Może później inny patrol znajdzie ich martwych?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez politemonkey » Wt gru 25, 2012 16:05

no tak, bo Uther sam nie pojedzie...
politemonkey
 
Posty: 2
Dołączył(a): Wt gru 25, 2012 15:26

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Wt gru 25, 2012 19:15

Witam Cię Politemonkey w naszym gronie. Widzę, że dopiero się pojawiłaś, a już chcesz zabić cały patrol (oczywiście ten pomysł popieram) :D
Mam tylko pytanie: kto pisze ten rozdział? I czy pisze go kilka osób, czy jedna?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Wt gru 25, 2012 19:19

Może najpierw z grubsza ustalmy co tam ma być, może jakieś bardziej szczegółowe pomysły i wtedy się podzielimy pracą?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Wt gru 25, 2012 19:53

Dobry pomysł Aga :D
Drobna uwaga: to jest rozdział o Merlinie, bo o Nadiyi był poprzedni, ale to nie znaczy, że jej ma tu nie być (wręcz przeciwnie).
Czyli wykorzystujemy potwora z poprzedniego rozdziału - trzeba go jakoś nazwać i jakąś historię powstania mu wymyślić (żeby Gajusz, który wszystko wie mógł powiedzieć o tym Utherowi), patrol Camelotu nie wraca, albo wraca w bardzo okrojonym składzie.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr gru 26, 2012 21:17

Po długich i zawiłych dyskusjach z Aggą i Politemonkey ustaliłyśmy jak ma wyglądać rozdział 5, więc:
Hipogryf (bo tym będzie potwór z rozdziału 4) rozszarpie patrol Camelotu. Kiedy ten nie wróci do zamku, Uther wyśle kolejny, aby to zbadał. Wśród trupów odnajdą jednego żywego, ale rannego i nieprzytomnego. Gajusz i Nadiya go uleczą, a ten opowie co widział. Gajusz domyśli się co to za stwór i powie Utherowi. Nadiya będzie chciała pomóc w sprawie hipogryfa, ale pokłóci się z Merlinem (bo on będzie uważał, że to niebezpieczne i nawrzuca jej, ona jemu) i strzeli focha. Arcio z grupą rycerzy i oczywiście Merlinem wyruszy na potwora. Jako, że to tępaki i nie słuchają Gajusza i Merlina, hipogryf zrobi rozpierduchę. Część rycerzy ucieknie, część będzie nieprzytomna (Arcio jest w tej grupie), a część martwa. Merlinek lekko ranny kłania się hipogryfowi, ale ale ten nie zwraca na to uwagi i kontynuuje swoje niszczycielskie przedsięwzięcie. Merlin zaczarowuje miecz Artura i ucina głowę hipogryfowi. Gdy Artur się obudzi i zapyta, kto zabił hipogryfa, Merlin powie, że nie ma pojęcia, bo sam stracił wtedy przytomność. Po krótkim czasie, po rannych przyjeżdżają inni rycerze i zabierają ich do zamku, gdzie Gajusz i Nadiya się nimi zaopiekują. Dziewczyna będzie opatrywać rany Merlina przy okazji (znowu) się z nim kłócić. Po chwili do rozmowy przyłączy się również Arcio, który będzie się śmiał z tego, że Merlin jest tchórzem. W ramach zemsty Merlin, kiedy Artur będzie już wracał do swojej komnaty, wypali mu magią sporą dziurę w spodniach i tu przytoczę pomysł Agi: "na początku rozdziału można napisać, jak Artur wrzeszczy na Merlina bo ten wyprał jego białe majtki z czerwonymi sztami i są teraz różowe. Te majtki. No i Artur mówi mu, że tego nie założy, bo to jest różowe na to Merlin mu mówi, że i tak nikt nie zauważy. Na końcu (jak już Merlin wypali mu tą dziurę i zobaczy ją Morgana) jak Morgana do Artura z tekstem, że ładny kolor bielizny, czy nie wiedziałam, że lubisz różowy to Artur może się na Merlina wkurzyć. I powiedzieć coś, że w takim razie nikt nie zauważy jak Merlin zniknie na resztę dnia sprzątać stajnie."

Udało nam się również wymyślić, co będzie robić Nadiya przez najbliższe rozdziały, oczywiście poza kłóceniem i śmianiem się z Merlina, mianowicie zacznie szukać informacji o swoim pochodzeniu. Plan wydarzeń:
Nadiya idzie do biblioteki w poszukiwaniu informacji o swoim pochodzeniu, będzie przeglądać księgi ze spisem ludności. Znajdzie sporo różnych Eleanor, bo zna tylko imię matki (Nadiya może to robić jak już strzeli focha w rozdziale 5). Wypożyczy parę ksiąg z drzewami genealogicznymi różnych rodzin. I tutaj należy wspomnieć o tym, że Gajusz (który domyśla się już kim jest Nadiya) znalazł te księgi i domyślił się, że Nadiya poszukuje informacji o swoim pochodzeniu. Znajdzie w jej torbie książkę, gdzie jest drzewo genealogiczne rodziny jej matki. Gajusz zdecyduje się wyrwać strony, dotyczące rodziny Nadiyi. Nie chce, aby ktokolwiek dowiedział się o pochodzeniu dziewczyny, uważa, że to może być dla niej śmiertelnie niebezpieczne. Przydałoby się również coś napisać, że Gajusz będzie chciał się dowiedzieć, czy dziewczyna odziedziczyła magię po matce.

Poza tym mamy jeszcze pytanie do Was, czy chcecie opublikować nasze teksty na filmwebie, czy też wolicie blog, a może chcecie oba?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Postprzez » Śr gru 26, 2012 21:17

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły, pierwsze teksty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

cron