Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 17:07

PROLOG ( retrospekcja Uthera, ucieczka Balinora): Carolina
ROZDZIAŁ PIERWSZY ( młodość Merlina, jego przybycie na dwór i zostanie sługą w Camelocie ): klaudia_915
ROZDZIAŁ DRUGI ( młodość Nadiyi, wizja Mathyldy, przybycie rycerzy, ucieczka dziewczyny) : PozdrawiamWas
ROZDZIAŁ TRZECI ( myślę, że tu można napisać o nowym życiu Merlina jako sługi, trochę o Gwen i Morganie ) :
ROZDZIAŁ CZWARTY ( przybycie Nadiyi do Camelotu, zamieszkanie w dolnym mieście, rozpoczęcie poszukiwań Emrysa ): Ourfarewall
ROZDZIAŁ PIĄTY (tu już przydałoby się rozwinąć akcję.. jakiś magiczny stwór lub wróg. )
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Postprzez » So lis 10, 2012 17:07

 

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 17:11

Mogę spróbować napisać coś o życiu Merlina jako sługi, ale nie będzie to cały rozdział :)
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 17:40

Ja też mogę spróbować i może uda się to jakoś połączyć :P
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 17:42

Mam zaszczyt przedstawić wam początek rozdziału drugiego:

Zapadał już wieczór, kiedy Mathilda wracała leśną ścieżką do swojej chaty ukrytej w głębi puszczy. Jesień już pomału ustępowała miejsca zimie, wiec było chłodno, a dróżka zasypana była gęsto liśćmi. Ciszę zakłócały jedynie kroki Mathildy. Staruszka rozmyślała o plotkach jakie usłyszała dzisiaj od ludzi mieszkających w najbliższej wiosce. Ponoć król Uther wdał się w romans z jedną z dworzanek, a ona zaszła w ciążę. Jakby tego było mało została posądzona o uprawianie czarów. Mathilda od dawna wiedziała, że król boi się magii i próbuje się jej pozbyć ze swojego królestwa na wszelkie możliwe sposoby, ale nigdy nie podejrzewała go o to, że skarze kobietę, która miała urodzić mu już niedługo dziecko, na śmierć. Podobno czarodziejka uciekła w nocy z lochów, ale Uther nie dał za wygraną i wysłał za nią oddział swoich najlepszych rycerzy. „Biedna kobieta” pomyślała Mathilda, która żeby uniknąć prześladowań ze względu na jej magiczne zdolności, zdecydowała ukryć się głęboko w lesie. I tak mieszkała już trzeci rok, od czasów rozpoczęcia Wielkiej Czystki.
Nagle Mathilda przystanęła i zaczęła nasłuchiwać. W kompletnej ciszy dało się słyszeć płacz małego dziecka. Staruszka bez chwili namysłu udała się w kierunku, z którego dobiegały te dźwięki. Po kilku minutach zobaczyła postać opartą o niedużą skałę trzymającą w ręku małe zawiniątko i najprawdopodobniej to właśnie ono było źródłem tego dźwięku. Szybszym krokiem podeszła do skały. Okazało się, że ową postacią była bardzo piękna, ciemnowłosa kobieta, która trzymała na rękach małe dziecko. Była ciężko ranna, z jej prawego boku sączyła się krew i wyglądało na to, że dopiero co urodziła. Kobieta usłyszawszy Mathildę otworzyła oczy, które okazały się stalowo szare i chwyciła ją za rękę.
- Siedź spokojnie. – powiedziała Mathilda- Spróbuję ci pomóc…
- Już za późno... – wychrypiała kobieta – Proszę… Zaopiekuj się nią… Jak ją znajdą… Zabiją… Proszę…
Mathilda spojrzała na dziewczynkę, która słysząc głos kobiety przestała płakać i otworzyła swoje oczy, które wyglądały zupełnie jak jej matki. Staruszka ścisnęła mocniej dłoń kobiety.
-Dobrze… Zaopiekuję się nią… - powiedziała Mathilda wzruszonym głosem.
Kobieta uśmiechnęła się lekko i spojrzała na swoją córeczkę.
- Bądź silna… Nadiyo… - powiedziała ostatkiem sił.
Zamknęła oczy, a głowa opadła jej na piersi. Jej dusza opuściła ciało udając się w bezpowrotną podróż do innego świata.
Mathilda klęczała przy ciele kobiety i cicho płakała. Nagle do jej uszu dobiegł daleki odgłos rżenia konia oraz jakieś krzyki. Natychmiast wstała i wzięła dziewczynkę na ręce i pobiegła w stronę swojej chaty, w myślach przyrzekając sobie, że nigdy nie dopuści, aby to dziecko spotkała krzywda.

Podoba wam się to? Proszę o szczere opinie!
Ostatnio edytowano N lis 11, 2012 19:06 przez PozdrawiamWas, łącznie edytowano 1 raz
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 17:58

Podoba! Jakbym tam była!I nawet trochę mnie to wzruszyło...
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 18:34

Superaśne :D A to Mathilda też nie będzie wiedzieć kto jest ojcem Nadiyi? Czy jeszcze do tego nie doszłaś?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 18:47

Jeszcze do tego nie doszłam :D Ale cieszę się, że wam się podoba.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 18:53

Świetne. :D Będziesz to jeszcze kontynuować?
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 18:56

ourfarewall napisał(a):PROLOG ( retrospekcja Uthera, ucieczka Balinora): Carolina
ROZDZIAŁ PIERWSZY ( młodość Merlina, jego przybycie na dwór i zostanie sługą w Camelocie ): klaudia_915
ROZDZIAŁ DRUGI ( młodość Nadiyi, wizja Mathyldy, przybycie rycerzy, ucieczka dziewczyny) : PozdrawiamWas
ROZDZIAŁ TRZECI ( myślę, że tu można napisać o nowym życiu Merlina jako sługi, trochę o Gwen i Morganie ) :
ROZDZIAŁ CZWARTY ( przybycie Nadiyi do Camelotu, zamieszkanie w dolnym mieście, rozpoczęcie poszukiwań Emrysa ): Ourfarewall
ROZDZIAŁ PIĄTY (tu już przydałoby się rozwinąć akcję.. jakiś magiczny stwór lub wróg. )

Pomyślę nad rozdziałem piątym i spróbuje coś napisać, ale to zależy czy wymyślę coś sensownego. Czy to ma być coś podobnego jak w serialu z zatruciem wody lub gryfem, czy coś nowego?
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 19:10

Ja mam pewien pomysł na jakąś intrygę, ale trzeba go ulepszyć i nada się on dopiero kiedy akcja się bardziej rozwinie :)
A mianowicie: za mało było powiedziane o tej czarodziejce, która stworzyła rycerzy Medhiru. Wiem tylko że uwiodła 7 rycerzy, którzy pustoszyli królestwo pod jej mocą, a później została ona zabita. Pomyślałam, że jeśli zadała sobie tyle trudu, żeby choć trochę zaszkodzić królestwu, to na pewno nie dałaby się tak łatwo zabić. Wiedziona żądzą zemsty czarodziejka, gdy wiedziała, że umrze postanowiła zrobić coś co posłuży się w przyszłości dokonaniu jej zemsty. Przelała resztkę swojej mocy do amuletu (z rubinem) i przepowiedziała, że kiedyś ktoś wykorzysta jej moc przeciwko władcy Camelotu. Amulet został przeniesiony do krypt(do tego pomieszczenia gdzie jest tak dużo magicznych rzeczy) i leżał tam sobie bezpiecznie dopóki ktoś nie postanowił wykorzystać go przeciwko Utherowi. Powiedzmy, że aby wykorzystać amulet należy skierować rubin w stronę zachodzącego słońca, by padły na niego czerwone promienie i wypowiedzieć jakieś zaklęcie. W tedy coś by się stało, np. moc zostałaby uwolniona i skierowana wprost na króla. Tak wiem pogmatwane to i w sumie takie dziwne, wymyśliłam to przed snem, a wtedy nigdy nic mądrego mi do głowy nie przychodzi, ale może ktoś potrafi coś z tym zrobić :>
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » So lis 10, 2012 19:13

Ja pomyślę nad rozdziałem trzecim jak Merlin jest sługą Artura i pojawi się tam Gwen i Morgana. Może będzie jakiś turniej i Artur się będzie do niego przygotowywał. Tylko przydałoby się, żeby Merlin pierwszy raz użył w tym rozdziale magii by uratować Artura. Jak sądzicie?
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 19:16

To trzeci rozdział będzie długi jak 3 osoby nad nim myślą ;D Ale to dobrze. Ja mogę opisać jeden z pierwszych poranków Merlina w pracy.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » So lis 10, 2012 19:22

To już ktoś pisze o trzecim rozdziale? Już gubię się w tym wszystkim ;p Jak tak to się wycofuję bo się zrobi za duże zamieszanie. Muszę nadmienić, że was uwielbiam i to jak wy uwielbiacie Merlina. Dawno mnie tak coś nie wciągnęło ;)
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 21:33

PozdrawiamWas napisał(a):Podoba wam się to? Proszę o szczere opinie!

Podoba i to bardzo ;D
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 21:49

do czwartego rozdziału jest już napisane lub w takcie pisania, tak więc możemy już myśleć co wydarzy się w piątym ;)
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » So lis 10, 2012 22:35

Może Gryf i pojawienie się Lancelota? Albo Nimue bo przeciez musi się mścić na Camelocie. No to może Nimue wyczaruje jakiegoś potwora on zaatakuje Camelot i Merlin wybrnie z całej sytuacji jak zawsze.
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » So lis 10, 2012 22:49

Sprawdzam właśnie jakies potwory. Dobrze by było zrobić listę by móc je potem wykorzystywać. Znalazłam cos takiego:
- Crocotta: http://rpgtreehouse.files.wordpress.com ... ocotta.jpg
- Kryptyda: http://th01.deviantart.net/fs38/300W/f/ ... 5dfa24.jpg
- Kitsune: kobieta lis
- wendigo:http://pl.wikipedia.org/wiki/Wendigo

ja bym stawiał na crocotte jako bohatera 5 rozdziału, który btw mogę opisać
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 22:54

Oo to pierwsze - I kike it :D
A wendigo to też jest już taki oklepany w różnych serialach, że masakara i jakoś mi nie pasuje do tego
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 06:46

A macie jakieś pomysły o dalszej cześci książki? Bo pare już było, ale mają sie pojawić dopiero za jakiś czas. Ja mam teraz tak, że jak coś wymyśle to dochodzę do wnoisku, że już to w serialu było ;o
Może po prostu zajmę się opisywaniem dalszych losów Nadiyi, bo na to przynajmniej mam jakiś pomysł. Umieści się to za kilka rozdziałów.
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » N lis 11, 2012 08:00

Ja na razie mam pustkę w głowie, ale pomysły "wyjdą" po drodze.
A w tym trzecim rozdziale to już ma być, jak Merlin jest sługą i poznaje Gwen i Morganę? I co robimy ze smokiem? Tak jak w serialu?
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » N lis 11, 2012 09:40

Smoka można wprowadzić tak jak w serialu. Może Nadiya też będzie słyszała jego wołanie, bo w końcu też jest czarodziejką. Znajdzie tego smoka i będzie go pytała o Emrysa, ale tennie powie jej nic konkretnego ( jak zwykle).
Jeszcze miałam taki pomysł. Artura i Merlina będzie atakował jakiś potwór, ale Merlin nie będzie chciał użyć magii na oczach Artura. Całe to zdarzenie będzie widzieć Nadiya i z ukrycia ich uratuje. Od tego momentu Merlin będzie podejrzewał, że w Camelocie jest jeszcze jeden czarodziej. To by było, myślę, przed jego znajomością z dziewczyną. Pójdzie do smoka, żeby czegoś się dowiedzieć, ale ten mu nic ważnego nie powie. I od tego czasu Merlin i Nadiya będą się nawzajem szukać, potem przypadkowo się poznają itd....
Tak sobie jeszcze myślałam, żeby Nadiya miała trochę inną moc niż Merlin. Chodzi o to, że potrafi za pomocą myśli rozkazywać innym ludziom i oni robią to, co ona chce. Nie będzie to jednak działać ani na smoka, ani na Merlina. I za każdym razem, kiedy to robi, potem czuje się bardzo źle, ma gorączkę i ogólnie jest chora. W tym stanie mogłaby trafic do Gajusza i tak pozna Merlina. Co o tym Myślicie?
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Rosso17 » N lis 11, 2012 09:52

Myślę, że taraz trzeba by wprowadzić kilka fragmentów o znajomości Merlina z Arturem
Rosso17
 
Posty: 4
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 10:37

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » N lis 11, 2012 10:07

Może z tą nową mocą Nadiyi to lekka przesada :) Ale to tylko moje zdanie.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » N lis 11, 2012 10:21

Agga napisał(a):Może z tą nową mocą Nadiyi to lekka przesada :) Ale to tylko moje zdanie.

Wiem, tak sobie fantazjowałam przed snem... :)
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N lis 11, 2012 10:22

Możemy zrobić tak, że Nadiya ma sporą wiedzę w zakresie magii leczniczej (czy jak to tam się nazywa). Merlin zawsze lepiej rzucał ludźmi o ściany lub zwalał na nich sufit niż potrafił kogoś wyleczyć
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » N lis 11, 2012 10:26

PozdrawiamWas napisał(a):Możemy zrobić tak, że Nadiya ma sporą wiedzę w zakresie magii leczniczej (czy jak to tam się nazywa). Merlin zawsze lepiej rzucał ludźmi o ściany lub zwalał na nich sufit niż potrafił kogoś wyleczyć

Moim zdaniem to dobry pomysł. Mathilda mogła ją tego nauczyć... I może być w czymś lepsza od Merlina :wink:
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » N lis 11, 2012 10:30

I mogą ją zabierać na misje jako pomoc medyczną :D Ale to jak się lepiej zaznajomią
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N lis 11, 2012 10:49

Będzie można później zrobić z niej pomocniczkę Gajusza :)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 13:26

Roksolana napisał(a): potrafi za pomocą myśli rozkazywać innym ludziom i oni robią to, co ona chce. (...) I za każdym razem, kiedy to robi, potem czuje się bardzo źle, ma gorączkę i ogólnie jest chora.

Skojarzyło mi się od razu z mieczem prawdy i Kahlan ;D
myślę, że tak jak już inni to zauważyli, dziewczyna doskonale opanuje moc uzdrawiania. Oczywiście będzie również władała obronnymi zaklęciami, jednak gorzej od Merlina. Nadiya przybyła do Camelotu aby ostrzec Emrysa przed niebezpieczeństwem ze strony Mordreda.
Odnośnie dalszej części jej przygód:
Nadiya uda się z tym gościem na polowanie, podczas pościgu na sarną koń potknie się o wystający konar / spłoszy się i dziewczyna z niego spadnie. Uderzy głową o pień ( ale się robi dramatycznie ;o) i straci przytomność. Ocknie się w komnacie Gajusza. Merlin bardzo będzie się troszczył o jej zdrowie.
To tak odnośnie ich bezpośredniego spotkania. A Nadiya będzie również samodzielnie działać przed znajomością z innymi głównymi bohaterami. Pewnego dnia przybędzie pod jej dom kobieta ( lub dziewczyna w jej wieku ), której udzieli pomocy. Okaże się, że to kobieta/dziewczyna pochodząca z Cheshire. Dowie się, że jeden z rycerzy przeżył i doniósł na nią Utherowi. Nadiya jest przerażona. Boi się, że ją odnajdą. Już nie czuje się bezpiecznie. Musi jednak zostać, by ostrzec Emrysa. W czasie, gdy rozmawiają, do pokoju Nadiyi wchodzą strażnicy i zabierają ją, ponieważ używa magii. W międzyczasie bowiem w Camlocie dzieją się dziwne rzeczy i Uther uważa że to sprawa magii ( oczywiście.. ). Okazuje się, że dziewczynę oskarżył mężczyzna, u którego pracowała. Poprzedniego wieczoru był bardzo nachalny, znów był pijany, a ona dała mu kosza. Chciał się zemścić. A że Uther ma tendencje do karania za czary nawet wtedy, gdy nie ma racji, dziewczyna zostaje zabrana.
Noc spędza w lochu. Następnego dnia odbywa się jej "proces", w której zostaje skazana na śmierć. Znów trafia do lochu. W jej obronie staje Gwen, z którą się zaprzyjaźniła. Następnego dnia ma się odbyć egzekucja. Jednakże w nocy przyłapano na gorącym uczynku prawdziwego sprawcę. Okazał się on druidem, który chciał się zemścić za atak na jego wioskę. Nadiya zostaje uwolniona. Dowiaduje się, że mężczyzna u którego pracowała, po pijanemu wdał się w bójkę, bo ukradł czyjeś pieniądze. Przypłacił za to życiem. Nadiya zostaje bez pracy. Gwen jej pomaga, są coraz bliższymi przyjaciółkami. Dziewczyna, ktora do niej przybyła, ucieka z Camelotu, ponieważ boi się że i ją posądzą o praktykowanie magii. Nadiya jednak będzie jej wdzięczna za przybycie. Tamta po prostu się bała, więc było to zrozumiałe.

haha.. ja i moje zryte pomysły XD
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 13:36

ourfarewall napisał(a):
Roksolana napisał(a): potrafi za pomocą myśli rozkazywać innym ludziom i oni robią to, co ona chce. (...) I za każdym razem, kiedy to robi, potem czuje się bardzo źle, ma gorączkę i ogólnie jest chora.

Skojarzyło mi się od razu z mieczem prawdy i Kahlan ;D
myślę, że tak jak już inni to zauważyli, dziewczyna doskonale opanuje moc uzdrawiania. Oczywiście będzie również władała obronnymi zaklęciami, jednak gorzej od Merlina. Nadiya przybyła do Camelotu aby ostrzec Emrysa przed niebezpieczeństwem ze strony Mordreda.
Odnośnie dalszej części jej przygód:
Nadiya uda się z tym gościem na polowanie, podczas pościgu na sarną koń potknie się o wystający konar / spłoszy się i dziewczyna z niego spadnie. Uderzy głową o pień ( ale się robi dramatycznie ;o) i straci przytomność. Ocknie się w komnacie Gajusza. Merlin bardzo będzie się troszczył o jej zdrowie.
To tak odnośnie ich bezpośredniego spotkania. A Nadiya będzie również samodzielnie działać przed znajomością z innymi głównymi bohaterami. Pewnego dnia przybędzie pod jej dom kobieta ( lub dziewczyna w jej wieku ), której udzieli pomocy. Okaże się, że to kobieta/dziewczyna pochodząca z Cheshire. Dowie się, że jeden z rycerzy przeżył i doniósł na nią Utherowi. Nadiya jest przerażona. Boi się, że ją odnajdą. Już nie czuje się bezpiecznie. Musi jednak zostać, by ostrzec Emrysa. W czasie, gdy rozmawiają, do pokoju Nadiyi wchodzą strażnicy i zabierają ją, ponieważ używa magii. W międzyczasie bowiem w Camlocie dzieją się dziwne rzeczy i Uther uważa że to sprawa magii ( oczywiście.. ). Okazuje się, że dziewczynę oskarżył mężczyzna, u którego pracowała. Poprzedniego wieczoru był bardzo nachalny, znów był pijany, a ona dała mu kosza. Chciał się zemścić. A że Uther ma tendencje do karania za czary nawet wtedy, gdy nie ma racji, dziewczyna zostaje zabrana.
Noc spędza w lochu. Następnego dnia odbywa się jej "proces", w której zostaje skazana na śmierć. Znów trafia do lochu. W jej obronie staje Gwen, z którą się zaprzyjaźniła. Następnego dnia ma się odbyć egzekucja. Jednakże w nocy przyłapano na gorącym uczynku prawdziwego sprawcę. Okazał się on druidem, który chciał się zemścić za atak na jego wioskę. Nadiya zostaje uwolniona. Dowiaduje się, że mężczyzna u którego pracowała, po pijanemu wdał się w bójkę, bo ukradł czyjeś pieniądze. Przypłacił za to życiem. Nadiya zostaje bez pracy. Gwen jej pomaga, są coraz bliższymi przyjaciółkami. Dziewczyna, ktora do niej przybyła, ucieka z Camelotu, ponieważ boi się że i ją posądzą o praktykowanie magii. Nadiya jednak będzie jej wdzięczna za przybycie. Tamta po prostu się bała, więc było to zrozumiałe.

haha.. ja i moje zryte pomysły XD

no ale skoro tak, to ten gościu musi okazać się dobry, skoro ją uratuje, a przede wszystkim - musi żyć XD
no to może wyda ją gospodarz? widać było, że nie jest on zbyt przyjemny. więc może Nadiya nie będzie w stanie zapłacić za wynajem ( gościu zażąda niebotycznej kwoty ) i dlatego tak bez powodu doniósł o dziewczynie. Za pomoc w odkryciu osoby, która stosuje magię Uther obiecał nagrodę, pieniężną..
nie wiem, zajmę się może aktualną częścią książki ;o
jak macie jakieś pomysły to proszę, ja mam ich sporo ale po przeanalizowaniu nie wszystko się mi zgadza i muszę wymyślać coś nowego.
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » N lis 11, 2012 14:23

To robimy złego Mordreda? A może by zrobić nieoczekiwany zwrot akcji i Mordred okaże się dobry?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 14:28

Agga napisał(a):To robimy złego Mordreda? A może by zrobić nieoczekiwany zwrot akcji i Mordred okaże się dobry?

zrobimy tak jak w serialu, że Merlin będzie myślał że Mordred chce zabić Arthura, jednak Mordred okaże się dobry ;D
żeby nam to znowu za bardzo przesłodzone nie wyszło.. bo w końcu zła zostaje jedynie Morgana, która ciągle przegrywa ;/
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » N lis 11, 2012 14:30

A może zrobimy trochę na odwrót? Że najpierw właśnie będzie spiskował z Morganą, powiedzmy, że na dwór trafi w podobny sposób jak w serialu, a potem jak zobaczy, że Artur nie jest taki zły, przejdzie na jego stronę wystawiając Morganę do wiatru. Zobaczymy, jak to nam po drodze się wszystko ułoży. Ale do tego jeszcze dłuuuga droga :wink:
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » N lis 11, 2012 14:31

ourfarewall napisał(a):
Agga napisał(a):To robimy złego Mordreda? A może by zrobić nieoczekiwany zwrot akcji i Mordred okaże się dobry?

zrobimy tak jak w serialu, że Merlin będzie myślał że Mordred chce zabić Arthura, jednak Mordred okaże się dobry ;D
żeby nam to znowu za bardzo przesłodzone nie wyszło.. bo w końcu zła zostaje jedynie Morgana, która ciągle przegrywa ;/

Zawsze możemy jeszcze jakiś główny czarny charakter dodać :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 14:46

rasp napisał(a):A może zrobimy trochę na odwrót? Że najpierw właśnie będzie spiskował z Morganą, powiedzmy, że na dwór trafi w podobny sposób jak w serialu, a potem jak zobaczy, że Artur nie jest taki zły, przejdzie na jego stronę wystawiając Morganę do wiatru. Zobaczymy, jak to nam po drodze się wszystko ułoży. Ale do tego jeszcze dłuuuga droga :wink:

i biedną Morganę znowu ktoś wystawi. aż mi się jej szkoda robi. chciałabym być tak uparta w dążeniu do celu jak ona ;D
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 14:49

rasp napisał(a):
ourfarewall napisał(a):
Agga napisał(a):To robimy złego Mordreda? A może by zrobić nieoczekiwany zwrot akcji i Mordred okaże się dobry?

zrobimy tak jak w serialu, że Merlin będzie myślał że Mordred chce zabić Arthura, jednak Mordred okaże się dobry ;D
żeby nam to znowu za bardzo przesłodzone nie wyszło.. bo w końcu zła zostaje jedynie Morgana, która ciągle przegrywa ;/

Zawsze możemy jeszcze jakiś główny czarny charakter dodać :)

no właśnie, przecież nasza wyobraźnia nie zna granic ;)
możemy również dodać na pierwszy rzut oka mało znaczącą postać, która okaże się bardzo ważna w dalszej części naszej historii.
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N lis 11, 2012 14:57

Tak sobie myślałam, żeby nie robić tego napadu rycerzy na Mathildę i Nadiyę. Jest to trochę bezsensu, ponieważ one będą mieszkać w innym królestwie, a Uther nawet jakby się dowiedział o tym, że gdzieś tam żyje czarodziejka, to nie mógłby ich zaatakować. Myślę, że Mathilda może umrzeć na jakąś chorobę, która wybuchnie w tej wsi, w której mieszkają. Staruszka zdąży jeszcze tylko powiedzieć jej, żeby szukała odpowiedzi na swoje pytania w Camelocie. Na łożu śmierci będzie miła wizję, w której zobaczy upadek Camelotu i powie Nadiyi, że tylko ona i czarodziej Emrys mogą temu zapobiec.

Ourfarewall twój pomysł, co do oskarżenia jej o uprawianie czarów przez tego gościa od polowań jest bardzo dobry. Może zróbmy to tak: Uther skaże Nadiyę na śmierć, a Gwen, która zdążyła się już zaprzyjaźnić z nią, poprosi o pomoc Merlina i razem znajdą dowody uniewinniające naszą bohaterkę. Gwen przedstawi Nadiyę Merlinowi (tu można wspomnieć, że Merlinowi wydała się bardzo ładna, czy coś takiego :) ). Gwen może powiedzieć, że Nadiya zna się na leczeniu i Merlin załatwi jej pracę u Gajusza.

Sorry za nieogarniętą wypowiedź :)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 15:20

PozdrawiamWas napisał(a):Tak sobie myślałam, żeby nie robić tego napadu rycerzy na Mathildę i Nadiyę. Jest to trochę bezsensu, ponieważ one będą mieszkać w innym królestwie, a Uther nawet jakby się dowiedział o tym, że gdzieś tam żyje czarodziejka, to nie mógłby ich zaatakować. Myślę, że Mathilda może umrzeć na jakąś chorobę, która wybuchnie w tej wsi, w której mieszkają. Staruszka zdąży jeszcze tylko powiedzieć jej, żeby szukała odpowiedzi na swoje pytania w Camelocie. Na łożu śmierci będzie miła wizję, w której zobaczy upadek Camelotu i powie Nadiyi, że tylko ona i czarodziej Emrys mogą temu zapobiec.

Ourfarewall twój pomysł, co do oskarżenia jej o uprawianie czarów przez tego gościa od polowań jest bardzo dobry. Może zróbmy to tak: Uther skaże Nadiyę na śmierć, a Gwen, która zdążyła się już zaprzyjaźnić z nią, poprosi o pomoc Merlina i razem znajdą dowody uniewinniające naszą bohaterkę. Gwen przedstawi Nadiyę Merlinowi (tu można wspomnieć, że Merlinowi wydała się bardzo ładna, czy coś takiego :) ). Gwen może powiedzieć, że Nadiya zna się na leczeniu i Merlin załatwi jej pracę u Gajusza.

Sorry za nieogarniętą wypowiedź :)

no może i masz rację. a i one nie mieszkają w innym królestwie a przy granicy Camelotu ;) ( tak chyba było w końcu ustalone, nie pamiętam )

oskarżenie jej, ale bezpodstawne, prawda? bo chyba nie mamy zamiaru wyrzucać jej z Camelotu, no nie?
( będzie ukrywała magię.. , pierwszy dowie się Merlin)

nagle naszła mnie taka fala pomysłów że muszę je szybko spisać bo zapomnę XD
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N lis 11, 2012 15:24

Podzielisz się z nami twoimi pomysłami? :D
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 15:37

pierwszy z nich jest taki, że na początku Nadiya i Merlin wcale nie będą darzyć się sympatią i wgl nie będzie się wydawało, że mają być razem. Ale kto się czubi ten się lubi ;)
drugi - nie róbmy z Gwen takiej słodkiej dziewuszki, błagam :C niech ona ma jakiś charakter, a nie taka milutka dla wszystkich, z wszystkimi się zgadza itp.

a reszty zapomniałam.

teraz musimy się skupić na sprawach w Camelocie.

uważam też że nie powinniśmy w książce dodawać nie wiadomo ilu wrogów. lepiej, gdyby miała ona jeden wątek przewodni. Po co chwile pojawiające się potwory pokonywane przez Merlina mogą stać się nudne. Lepiej wprowadzić wielu nowych bohaterów, którzy wprowadziliby zamieszanie w całą historię.
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N lis 11, 2012 15:45

Gwen przecież pokaże, że ma jaja (wiem, że to dziwnie brzmi), w końcu sprzeciwi się Utherowi i będzie chciała pomóc skazanej.

Podoba mi się pomysł "kto się czubi ten się lubi", wzbogaci to naszą fabułę o różne śmieszne kłótnie i sprzeczki między Nadiyą, a Merlinem (mamy wreszcie podobieństwo dziewczyny do Artura)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » N lis 11, 2012 15:47

PozdrawiamWas napisał(a):Gwen przecież pokaże, że ma jaja (wiem, że to dziwnie brzmi), w końcu sprzeciwi się Utherowi i będzie chciała pomóc skazanej.

Podoba mi się pomysł "kto się czubi ten się lubi", wzbogaci to naszą fabułę o różne śmieszne kłótnie i sprzeczki między Nadiyą, a Merlinem (mamy wreszcie podobieństwo dziewczyny do Artura)

O :D To mi się podoba :lol:
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 15:51

a i może dla odmiany zamiast szpieg Morgany w Camelocie, to szpieg z Camelotu u Morgany?
można np. zrobić coś takiego, że Nadiya po poznaniu swojej przeszłości przechodzi na złą stronę. Morgana myśli, że ma w niej sojusznika, ta jednak, działając na własną rękę, chce dowiedzieć się kim jest Emrys a podobno ona to wie.
( Można tak zrobić, że Melin, Arthur, Gwen, Nadiya wyruszają na jakąś misję, podczas której spotykają Morganę mówiącą coś o Emrysie. Jako że będzie to jedyny trop dziewczyny, chcąc dowiedzieć się czegoś więcej, uda swoją zdradę Camelotu i się do niej "przyłączy" )
omg, masło maślane i głupi pomysł, ale już wysyłam to może wam to coś podpowie ;o
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N lis 11, 2012 15:55

Czy pasuje Wam mój pomysł na przepowiednię: Mathilda na łożu śmierci będzie miała wizję upadku Camelotu i powie Nadiyi, że tylko ona i Merlin mogą temu zapobiec?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 15:55

PozdrawiamWas napisał(a):Gwen przecież pokaże, że ma jaja (wiem, że to dziwnie brzmi), w końcu sprzeciwi się Utherowi i będzie chciała pomóc skazanej.

Podoba mi się pomysł "kto się czubi ten się lubi", wzbogaci to naszą fabułę o różne śmieszne kłótnie i sprzeczki między Nadiyą, a Merlinem (mamy wreszcie podobieństwo dziewczyny do Artura)

oo, już to widzę, gdy Merlin sobie z czymś nie radzi, a ona zamiast mu pomóc, mówi: Idiota XD

a i nie zapominajmy o Arturze i "Merlinie, możesz się zamknąć?" "Zamknij się" " Czy mógłbyś się zamknąć?"
bo to jest cudne : D
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » N lis 11, 2012 15:56

PozdrawiamWas napisał(a):Czy pasuje Wam mój pomysł na przepowiednię: Mathilda na łożu śmierci będzie miała wizję upadku Camelotu i powie Nadiyi, że tylko ona i Merlin mogą temu zapobiec?
Nie Merlin tylko Emrys :D
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 15:59

PozdrawiamWas napisał(a):Czy pasuje Wam mój pomysł na przepowiednię: Mathilda na łożu śmierci będzie miała wizję upadku Camelotu i powie Nadiyi, że tylko ona i Merlin mogą temu zapobiec?

czyli to, co pokazał Merlinowi druid w 5 sezonie? O śmierci Arthura?
Albo po prostu tylko za pomocą dwóch czarodziei, na wzajem się uzupełniających, może powstać Albion, a ona jest jednym z nich.
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 16:01

PozdrawiamWas napisał(a):
PozdrawiamWas napisał(a):Czy pasuje Wam mój pomysł na przepowiednię: Mathilda na łożu śmierci będzie miała wizję upadku Camelotu i powie Nadiyi, że tylko ona i Merlin mogą temu zapobiec?
Nie Merlin tylko Emrys :D

no właśnie, nie zapominajmy o takich szczegółach, bo mają one duże znaczenie :wink:
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » N lis 11, 2012 16:01

Jasne. Te przekomarzanki między Merlinem i Arturem muszą być :P
PozdrawiamWas może być :)
Ustalimy z tym wszystko dokładnie, jak Morgana stanie się zła i umrze Morgouse. Bo ją też wprowadzamy, nie? W końcu musi ją ktoś sprowadzić na złą drogę
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » N lis 11, 2012 16:03

rasp napisał(a):Jasne. Te przekomarzanki między Merlinem i Arturem muszą być :P
PozdrawiamWas może być :)
Ustalimy z tym wszystko dokładnie, jak Morgana stanie się zła i umrze Morgouse. Bo ją też wprowadzamy, nie? W końcu musi ją ktoś sprowadzić na złą drogę

i rzucanie w Merlina rzeczami, które aktualnie ma nasz ukochany Artur pod ręką ;)
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Postprzez » N lis 11, 2012 16:03

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły, pierwsze teksty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość