Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » Śr lis 07, 2012 20:18

Jak książka jest dobra, to ją tłumaczą. A do legend arturiańskich to chyba wszyscy mają prawo... Ach, po prostu rozmarzyłam się o naszej książce wydanej drukiem, na listach bestsellerów...
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Postprzez » Śr lis 07, 2012 20:18

 

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:19

Mogę ci czasem z tym składanie pomóc jeżeli będzie tego naprawdę dużo bo widzę że chęci ani osób do pracy nie brakuje :)
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 20:21

rasp napisał(a):
iwek33 napisał(a):Przydało by się żeby ktoś te wszystkie zatwierdzone i poprawione pomysły zbierał w jednym miejscu, składał w całość i co jakiś czas wklejał do przeczytania dla wszystkich :)

Też o tym myślałam. Jeśli nie macie nic przeciwko, to na razie mogę to robić ja. I dodawać podsumowania każdego wieczoru albo rzadziej, jak wolicie. Tylko dzisiaj już tego nie ogarnę, przepraszam :)


Warto założyć osobny temat z gotowymi już i zrobionymi fragmentami :P
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:22

Ayramia128 napisał(a):
rasp napisał(a):
iwek33 napisał(a):Przydało by się żeby ktoś te wszystkie zatwierdzone i poprawione pomysły zbierał w jednym miejscu, składał w całość i co jakiś czas wklejał do przeczytania dla wszystkich :)

Też o tym myślałam. Jeśli nie macie nic przeciwko, to na razie mogę to robić ja. I dodawać podsumowania każdego wieczoru albo rzadziej, jak wolicie. Tylko dzisiaj już tego nie ogarnę, przepraszam :)


Warto założyć osobny temat z gotowymi już i zrobionymi fragmentami :P


Ok ja się zgadzam :P
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 07, 2012 20:23

Podoba mi się to, ale musisz uważać na dialogi. Chodzi mi o to, że król i osoby zwracające się do niego muszą używać języka bardziej oficjalnego, trzeba wystrzegać się języka potocznego w tego typu dialogach, np. słowo "chłoptaś" nie pasuję do króla.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 20:25

PozdrawiamWas napisał(a):Podoba mi się to, ale musisz uważać na dialogi. Chodzi mi o to, że król i osoby zwracające się do niego muszą używać języka bardziej oficjalnego, trzeba wystrzegać się języka potocznego w tego typu dialogach, np. słowo "chłoptaś" nie pasuję do króla.


Hah faktycznie, nawet tego nie zauważyłam :P Dzięki
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 20:27

Lepiej by chyba było, żeby właśnie w osobnym temacie, wątku czy jak się tam nazywa wpisywać gotowe, dopracowane, zatwierdzone etc fragmenty a tutaj np spisywać co jakiś czas pomysły, co do dalszej treści, żeby się nie pogubić :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 20:28

iwek33 napisał(a):Mogę ci czasem z tym składanie pomóc jeżeli będzie tego naprawdę dużo bo widzę że chęci ani osób do pracy nie brakuje :)


Pewnie, pomoc zawsze się przyda :P Po pewnym czasie dojdziemy do wprawy i będzie elegancko :D
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Martyna.Paulina111b » Śr lis 07, 2012 20:29

Witam wszystkich, jakby co to dołączam się do Waszego spontanicznego pomysłu :P
Martyna.Paulina111b
 
Posty: 1
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:26

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:30

Właśnie o to mi chodziło bo się w końcu pogubimy w tych zatwierdzonych fragmentach i tych do poprawki :)
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:31

rasp napisał(a):
iwek33 napisał(a):Mogę ci czasem z tym składanie pomóc jeżeli będzie tego naprawdę dużo bo widzę że chęci ani osób do pracy nie brakuje :)


Pewnie, pomoc zawsze się przyda :P Po pewnym czasie dojdziemy do wprawy i będzie elegancko :D


Jakoś sobie poradzimy i wyjdzie nam piękna książka :D
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » Śr lis 07, 2012 20:33

Trochę mi zajęło zanim to przeczytałam. Szybcy jesteście ;p Agga - świetnie, podoba mis się jak piszesz, trochę poprawek i będziemy mieć super dzieło. Ja bym zrobiła tak, że to co tyczy się ucieczki Balinora i Wielkiej Czystki dała w Prologu a pierwszy rozdział już to co dotyczy samego Merlina czyli jego pobytu w wiosce i jak się skłócił z sąsiadami, że ten jego przyjaciel odkrył jego magię a zdenerwowana matka wysyła go do Gajusza. Merlin trafia do Camelotu, poznaje Artura. Przyjeżdża ta śpiewaczka. Na tym jak Merlin zostaje sługą bym zakończyła pierwszy rozdział. Ale to pod warunkiem, że lecimy tak jak w serialu. Chyba że chcecie coś bardziej po swojemu. Na filmwebie pisałam, że studiuję medycynę więc jakieś aspekty medyczne np. watki Gajusza to mogę czuwać nad poprawnością ;p
Narazię jestem mało czasowa ale co wieczór będę wpadać i dorzucać pomysły i może coś napisze w między czasie. A w weekend już więcej. Czuję, że ciężko będzie ogarniać te wszystkie fora ;p
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:57

Mi podoba się opcja z prologiem i takim podziałem na dzisiaj kończę te miłą pogawędkę bo jutro trzeba o 5:30 wstać a noc taka krótka XD
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » Śr lis 07, 2012 21:06

Ja tez już lecę. Sama muszę wcześnie wstać. W takim razie do jutra i owocnej pracy nad naszą książką ;p
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Cz lis 08, 2012 15:17

Ayramia fajny pomysł na powrót rycerzy do Camelotu :D Trzeba tylko dodać kilka opisów i będzie git :)
Trzeba też zdecydować jak piszemy dialogi:
- Tak? czy
"Tak" Ja jestem za opcją pierwszą, bo jest bardziej powszechna w polskich książkach
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez klaudia_915 » Cz lis 08, 2012 15:32

Nie wiem czy tu gdzieś było to pytanie, jeśli tak to przepraszam, jestem ślepa :D.
Przy pisaniu wzorujemy się trochę na serialu np. to jak Merlin ratuje wszystkich na uczcie z tą śpiewaczką itd. czy piszemy całkiem co innego?
klaudia_915
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:21

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Cz lis 08, 2012 15:34

Nie wiem, może sam początek zróbmy podobnie, ale nie tak samo, a później puszczamy wodze fantazji :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Cz lis 08, 2012 15:36

Tak, tylko żeby było wiadomo o co chodzi :)
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Cz lis 08, 2012 15:49

Tak się teraz zastanawiam, robimy jeden wielki wątek; kilka oddzielnych historii; kilka historii, ale w tle jeden wielki wątek, który w pewnym momencie wysuniemy na pierwszy plan?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Cz lis 08, 2012 16:03

Myślę, że z tymi wątkami to mniej więcej jak w serialu, co?
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Cz lis 08, 2012 16:06

Czyli kilka osobnych, a w tle jakiś jeden główny? Tak chyba będzie najlepiej :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Cz lis 08, 2012 16:10

Też tak sądzę :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Cz lis 08, 2012 18:28

Główny wątek to tworzenie Albionu przez Merlina i Artura, czy jest jakiś inny?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Carolina8977 » Cz lis 08, 2012 19:22

Wydaje mi się, że głównym wątkiem właśnie powinno być tak jak w serialu, że Merlin pomaga Arturowi zostać dobrym królem i zjednoczyć Albion. I piszmy tak jak w serialu na początku a potem jak się rozkręcimy i poniesie nas wyobraźnia możemy dodać jakieś inne wątki. Ja pracuje nad wątkiem wspomnień Uthera przy grobie żony. Już mam początek i mniej więcej koniec ale muszę to jeszcze jakoś połączyć. Jutro wam wrzucę bo dziś nie mam czasu. Myślę, że w weekend się rozkręcimy.
Carolina8977
 
Posty: 16
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 20:11

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Cz lis 08, 2012 19:24

Myślę, że w oczekiwaniu na odcinek dostaniemy takiej weny jak nigdy :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Pt lis 09, 2012 17:09

Dobra ja mam pewien szalony pomysł, który bardzo możliwe, że jest do bani i bardzo telenowelowaty :D Piszcie szczerze co o tym sądzicie:
Uther w przeszłości miał romans, z którego narodziła się córka. Król chciał się jej pozbyć(zabić) ale ktoś ją uratował. Po wielu latach dziewczyna trafia do Camelotu, nie jest świadoma swojego pochodzenia. Uther powoli zdaje sobie sprawę kim ona jest. Ona tam sobie pracuje, zaprzyjaźnia się ze wszystkimi. Można zrobić z niej czarodziejkę (Uther zdradził żonę z druidką i ma ogromne poczucie winy, jest ono kolejnym powodem do zabijania czarodziejów). Jak Morgana się już zeźli (a Morgause będzie martwa), przypadkiem podsłucha rozmowę jakichś starych służących króla, z której się dowie o tej dziewczynie i będzie próbowała ją przekabacić na swoją stronę.
Taki mój staary jak świat pomysł, stwierdziłam że się nim podzielę, bo nawet jak jest do bani to może kogoś natchnie i ktoś wymyśli coś lepszego ;D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Smok

Postprzez NietykalnyJohn » Pt lis 09, 2012 18:29

Można wprowadzić wątek smoka przed zamknięciem w podziemiach zamku oraz coś z ojcem Merlina.
NietykalnyJohn
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt lis 09, 2012 18:26

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Pt lis 09, 2012 19:10

Jako, że to było średniowiecze to taka sytuacja byłaby bardzo prawdopodobna (tylko trzeba gdzieś walnąć jakieś morderstwo, a z tym nie powinno być problemu) :) Myślę, że ten pomysł, przynajmniej w części, można wykorzystać do stworzenia przyszłej dziewczyny Merlina. Może jakoś tak: Na dwór Uthera (czas: ok. 3-4 lat od wybuchu wielkiej czystki) trafia piękna kobieta (może być córką jakiegoś rycerza), Uther jest zachwycony jej urodą i tak dalej, nawiązuje się romans, ona zachodzi w ciążę, a król jest wściekły i jeszcze odkrywa, że kobieta jest całkiem potężną czarodziejką. Więc nakazuje ją zabić i przy okazji rozwiąże problem bękarta. Kobieta ucieka z Camelot, jednak w trakcie tej ucieczki zostaje ciężko ranna. Dociera do jakiegoś domu, gdzie mieszka stara pustelniczka (ją też można zrobić czarodziejką). Niestety kobieta umiera, ale zdąży jeszcze urodzić córkę. Kobieta zdąży jeszcze nadać jej imię (jakieś się wymyśli), a potem wyzionie ducha. Rycerze szukający owej kobiety znajdą ją już martwą, ale nie dowiedzą się o tym, że zdążyła jeszcze urodzić, ponieważ pustelniczka zdecyduje się im o tym nie powiedzieć. Zabierają ciało kobiety do Camelot, gdzie Gajusz badając je odkrywa prawdę, ale decyduje się nie powiedzieć o tym Utherowi, gdyż obawia się o życie dziecka. Odwiedza jeszczę ową pustelniczkę, rozmawia z nią o dziewczynce i radzi jej opuścić ziemie Uthera, przy okazji dowie się jeszcze jak dziecko ma na imię (co będzie miało znaczenie w przyszłości). Pustelniczka zabiera dziecko do innego królestwa, tam dziewczynka dorasta i uczy się sztuki władania magią. Pustelniczka umrze, kiedy dziewczynka będzie miała jakieś 16 lat, ale nie zdąży wyjawić jej całej prawdy o jej pochodzeniu. Trudna sytuacja, w jakiej znajdzie się dziewczyna sprawi, że będzie ona umiała się świetnie posługiwać bronią, zwłaszcza mieczem. W wieku dwudziestu kilku lat decyduje się powrócić do Camelotu, aby dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości.
I tu trzeba ją jakoś wprowadzić do Camelotu, mam parę pomysłów, ale najpierw powiedzcie co myślicie o mojej propozycji.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Pt lis 09, 2012 19:33

Genialne :D Wiedziałam, że razem coś sensownego wykombinujemy! Tylko trzeba wymyślić imię, co jest zawsze najtrudniejsze... Można poszukać spisu imion średniowiecznych, żeby było realistyczne :)
O tutaj jest tego dużo: http://www.infernaldreams.com/names/Eur ... ngland.htm
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Pt lis 09, 2012 20:11

Rzeczywiście sporo XD Co proponujecie? I w ogóle co myślicie o takiej bohaterce, z taką historią? Podoba wam się pomysł ewentualnego romansu między nią, a Merlinem?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » Pt lis 09, 2012 20:57

Według mnie pomysł super, ta dziewczyna ( może Nadiya? ), będzie przez tą pustelniczkę, dla jej dobra - okłamywana. Uther w jakiś sposób dowie się, że w jakimś tam miejscu widziano czarodziejkę i będzie chciał ją odnaleźć. Wyśle za nią kilku rycerzy. Dziewczyna zostaje schwytana i ma zostać stracona na miejscu. W jakiś sposób Merlin wyczuł grożące jej niebezpieczeństwo i chce jej pomóc. W końcu była taka jak on. Nocą wyrusza do miejscowości, do której rano udali się rycerze. Udaje mu się uwolnić dziewczynę. Oczywiście zaraz zauważono zniknięcie czarodziejki, zaczęto ją szukać. Merlin organizuje jej ucieczkę. Na pożegnanie się przytulają i tekst typu: Mam nadzieję że jeszcze kiedyś się zobaczymy. Dziewczyna ucieka ..... w między czasie toczy się akcja, może być ten mały romans Merlina z Morganą, następnie ona się zeźli, Uther umiera... po jakimś czasie ta dziewczyna może mieć jakąś wizję że Merlinowi grozi niebezpieczeństwo ( ale niebezpieczeństwo będzie groziło również całemu królestwu) , postanawia wrócić do Camelotu i mu pomóc, w końcu kiedyś to on uratował jej życie. i coś tam dalej i się w sobie zakochują XD później dziewczyna dowiaduje się w magiczny sposób o swoim pochodzeniu.

wieem, głupie ;/
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Mimi_22 » Pt lis 09, 2012 21:04

PozdrawiamWas napisał(a):Rzeczywiście sporo XD Co proponujecie? I w ogóle co myślicie o takiej bohaterce, z taką historią? Podoba wam się pomysł ewentualnego romansu między nią, a Merlinem?


Jak dla mnie, jest super. ;d :).
Mimi_22
 
Posty: 4
Dołączył(a): Pt lis 09, 2012 14:41

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » Pt lis 09, 2012 21:13

Albo po prostu, tak jak wyżej zostało napisane, dziewczyna przybędzie do Camelotu aby dowiedzieć się czegoś więcej o swojej przeszłości. Udaje jej się za pieniądze jakie zostawiła jej pustelniczka kupić mały domek w dolnym mieście. Jednak musiała sobie znaleźć pracę. Podczas zakupów na targu trafia na Merlina ( Można nawet powiedzieć, że on w nią wpada, bo coś niósł i się śpieszył. Dziewczyna upada, on pomaga zebrać jej rzeczy, zaczynają rozmowę, w której dziewczyna dowiaduje się że on jest sługą Artura, ona mówi że niedawno przybyła do Camelotu i szuka pracy, a nasz kochany czarodziej że może coś wymyśli.. Dziewczyna staje się służącą Gwen.

Ale to chyba wyszłoby strasznie smętnie, poza tym - stały schemat + przewidywalne. Lepiej gdyby się poznali w trakcie jakiegoś ataku na Camelot. Morgana może chcieć tą dziewczynę wykorzystać do zdobycia władzy, a Merlinowi udaje się ją uwolnić. Nie to też głupie. A może... a też nie. Dobra nie wiem XD
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Pt lis 09, 2012 21:35

Zawsze możemy odwrócić schemat i to ona najpierw uratuje Merlina i wtedy nasz kochany czarodziej pomaga jej i zostaje służką Gwen.

Macie jakieś inne pomysły? I trzeba wybrać jej imię! (mi się podoba Selina, Lena, Diana i Lia)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Pt lis 09, 2012 21:39

Mnie podoba się wspominana wcześniej Nadiya :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Pt lis 09, 2012 21:41

Prawda, też jest ładne :D
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Postprzez NietykalnyJohn » Pt lis 09, 2012 22:41

Mogliby się poznać podczas turnieju rycerskiego gdy Merlin ratuje od niechybnej śmierci jej brata. Zabić miał go np. jakiś najemnik z innego królestwa. Osiadła by potem w zamku jako podopieczna Gwen.
NietykalnyJohn
 
Posty: 2
Dołączył(a): Pt lis 09, 2012 18:26

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Pt lis 09, 2012 22:45

Musimy jeszcze ustalić, czy Nadiya (to jeszcze niepewne imię) ma przybyć do Camelot przed, czy po śmieci Uthera i czy przed, czy po koronacji Gwen.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 07:39

Ja bym ją wprowadziła przed śmiercią Uthera. Można później napisać, że król na łożu śmierci wyznał Nadiyi (tak to się pisze?) prawdę, albo przed śmiercią coś podejrzewał, i z kimś się podzielił tymi podejrzeniami... nie wiem, ale myślę, że jak ją wprowadzimy jeszcze za życia Uthera to da nam to dużo możliwości.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 09:01

PozdrawiamWas napisał(a):Rzeczywiście sporo XD Co proponujecie? I w ogóle co myślicie o takiej bohaterce, z taką historią? Podoba wam się pomysł ewentualnego romansu między nią, a Merlinem?

Kiedy przeczytałam pomysł Aggi pomyślałam, że ta dziewczyna mogłaby mieć romans z Arturem i z tego wyszedł by Mordred ( bo w jakichś legendach było powiedziane że był synem Artura i jego siostry), ale wasz pomysł też jest fajny, tylko trzeba się postarać, żeby nie wyszło jakieś romansidło :D
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 09:05

rasp napisał(a):Mnie podoba się wspominana wcześniej Nadiya :)

Imię nawet ładne, tylko bardzo kojarzy mi się z Rosją... może coś innego?
A może w naszej książce skupilibyśmy się bardziej na wątkach miłosnych, których w serialu prawie w ogóle nie ma (oprócz Artur Gwen)? I jeszcze fajnie by było, gdyby postacie nie były czarno-białe, tylko bardziej skomplikowane. Co o tym myślicie?
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 11:04

Roksolana masz jakieś propozycje imienia dla naszej nowej bohaterki?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 11:30

a może ta pustelniczka zostanie stracona na śmierć przez Uthera ( bo okaże się jakąś jasnowidzącą albo coś w tym stylu ) i Nadiya będzie chciała się zemścić, przyłączy się do Morgany. Jako szpieg trafi do Camelotu, w tym czasie zostanie służką Gwen i zakocha się w Merlinie. Uther umiera. Pewnego razu Merlin zauważy, że się gdzieś wymyka nocą i będzie ją śledził. Dowie się że jest szpiegiem. Następnego dnia rozpocznie się atak na Camelot. Merlin spotka się z nią, dojdzie do walki za pomocą magii. Merlin wygrywa, ledwo żyjąca dziewczyna mówi szeptem, że Uther zabił jedną z najważniejszych osób w jej życiu, o czym Melin nie wiedział. Czarodziej odpowiada jej, że Uther już nie żyje, a Arthur jest zupełnie innym władcą. Że kiedyś magia będzie dozwolona w Camelocie. Merlin uzdrawia dziewczynę i razem stają przeciwko Morganie. Nadiya zostaje w Camelocie.

hmm.. no nie wiem. Przecież ich miłość nie może być od razu taka piękna, bo to byłoby nudne ;d
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 11:36

PozdrawiamWas napisał(a):Roksolano masz jakieś propozycje imienia dla naszej nowej bohaterki?

Niestety na razie żadne fajne nie przyszło mi do głowy, ale widzę, że większości się podoba. Jeśli tak, to niech zostanie Nadiya...
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 11:38

Może niekoniecznie, żeby dołączała się do Morgany? Ja ją widzę, jako twardą dziewczynę z charakterem, która działa na własną rękę i nie musi być dla nikogo szpiegiem...
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 11:55

może i masz rację. tylko trzeba coś wymyślić, żeby to nie było przewidywalne. a jak na razie u mnie pomysłów na takie coś brak ;/
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 11:58

Tu znalazłam celtyckie imiona żeńskie. Jest tu m. in. Gwen, Morgana, Isolda. Może coś z tych? (niestety nie ma dużo ładnych, jak na m.ój gust)
http://www.keltoi.pl/lass2.html
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 12:03

Może niech działa na swoją rękę? Zróbmy tak: Nadiya będzie się chciała zemścić, wykorzysta do tego atak Morgany. Merlin będzie myślał, że kobiety ze sobą współpracują, a później można napisać o tej ich walce itp. według pomysłu ourfarewall?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 12:05

ourfarewall napisał(a):może i masz rację. tylko trzeba coś wymyślić, żeby to nie było przewidywalne. a jak na razie u mnie pomysłów na takie coś brak ;/

Może zrobimy tak, że główną bohaterka jest ta dziewczyna, a wszystko dzieje się tzn. jej przygody na tle wydarzeń z serialu. Albo opisywać na przemian: raz o niej, raz o Merlinie aż do momentu ich spotkania? A potem dowiedzieli by się o sobie, mogliby być wrogami, potem zakochaliby się w sobie, albo miłość z pierwszego spojrzenia? :)
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 12:12

Myślę, że opcja, że raz będziemy pisać o niej raz o Merline jest świetnym pomysłem :)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Postprzez » So lis 10, 2012 12:12

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły, pierwsze teksty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron