Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 12:16

Roksolana napisał(a):Tu znalazłam celtyckie imiona żeńskie. Jest tu m. in. Gwen, Morgana, Isolda. Może coś z tych? (niestety nie ma dużo ładnych, jak na m.ój gust)
http://www.keltoi.pl/lass2.html

Podoba mi się Ariana, ale jeśli chcecie może zostać Nadiya :)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Postprzez » So lis 10, 2012 12:16

 

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 12:18

równocześnie może się toczyć kilka wątków, a i tak później wszystko zbiegnie się do tworzenia Albionu ;)
tak że dwa na zmianę mogą oczywiście być.
wasze pomysły jak najbardziej mi się podobają. zrobimy opisywanie na zmianę historii Merlina i dziewczyny. nie mogę ogarnąć jak się odmienia to imię, jest tu ktoś dobry z polskiego? ;d

jak tak dalej pójdzie, to historia nam się rozwinie na kilka tomów xd
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 12:19

Roksolana napisał(a):Tu znalazłam celtyckie imiona żeńskie. Jest tu m. in. Gwen, Morgana, Isolda. Może coś z tych? (niestety nie ma dużo ładnych, jak na m.ój gust)
http://www.keltoi.pl/lass2.html

Wg mnie też tu nie ma żadnych ładnych i widzę, że niektórzy już piszą Nadiya, więc chyba może zostać :)
Oo to było dobre, żeby raz o niej, raz o Merlinie i będziemy mieć coś zupełnie nowego :D
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 12:21

PozdrawiamWas napisał(a):
Roksolana napisał(a):Tu znalazłam celtyckie imiona żeńskie. Jest tu m. in. Gwen, Morgana, Isolda. Może coś z tych? (niestety nie ma dużo ładnych, jak na m.ój gust)
http://www.keltoi.pl/lass2.html

Podoba mi się Ariana, ale jeśli chcecie może zostać Nadiya :)

no nie wiem, może lepiej gdybyśmy teraz skupili się na aktualnej części tekstu, a później najwyżej się coś wymyśli.
Kto się podejmie złożenia prologu? ;>
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 12:23

Ktoś już czasami się nie zgłaszał, że to zrobi?
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 12:28

Mamy tyle pomysłów, że napiszemy całkiem sporo tomów.

Ja zgłaszałam do składania prologu :D

Mam pytanie, słowo: Camelot się odmienia (np. Camelotu), czy nie będziemy tego odmieniać?
Ostatnio edytowano So lis 10, 2012 12:30 przez PozdrawiamWas, łącznie edytowano 1 raz
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 12:30

odmieniajmy, będzie lepiej brzmiało.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 12:42

PozdrawiamWas napisał(a):Mamy tyle pomysłów, że napiszemy całkiem sporo tomów.

Ja zgłaszałam do składania prologu :D

Mam pytanie, słowo: Camelot się odmienia (np. Camelotu), czy nie będziemy tego odmieniać?

Lepiej wszystko odmieniać, bo potem może się nam poplątać, raz napisze ktoś tak, a innym razem inaczej i tak dziwnie by wtedy było.
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Lellandra » So lis 10, 2012 12:45

Hah, widzę, że prace wrze. :) Powiem wam, że dobrze się to wszystko zapowiada. :P
Lellandra
 
Posty: 1
Dołączył(a): So lis 10, 2012 12:40

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 12:54

Spisałam wszystkie zatwierdzone (chyba) pomysły. Jak coś to mnie poprawcie.
- prolog to ucieczka Balinora z Camelotu, przybycie do Eldor i życie z Hunith, podróż Uthera w trzecią rocznicę śmierci Ygraine na jej grób i retrospekcja wydarzeń z Nimueh, w przypływie złości wysyła wojska do Eldoru. Tylko skąd będzie wiedział, że tam jest Balinor? Może po prostu odejdzie od Hunith, bo będzie się o bał o jej bezpieczeństwo. Bo ktoś też wspominał, że Eldor nie leży w Camelocie, więc nie mógłby wysłać tam swoich wojs. Jak to z tym było w serialu?... no i zamieszkanie Balinora w jaskini
- życie Merlina w wiosce, przyjaźń z Willem, kłótnia z sąsiadami i wysłanie go przez matkę do Camelotu z listem do Gajusza, gdy ma 18 lat. Morgana jest w jego wieku, Artur jest trzy lata od nich starszy
- romans z Morganą dopóki jest dobra a potem z Nadiyą. I tutaj trzeba ustalić ostatecznie, jak będzie wyglądać jej historia
Aha no i nie mamy jeszcze tego momentu z Utherem nad grobem żony, tylko że to miała chyba pisać Carolina.
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 13:03

rasp napisał(a):Spisałam wszystkie zatwierdzone (chyba) pomysły. Jak coś to mnie poprawcie.
- prolog to ucieczka Balinora z Camelotu, przybycie do Eldor i życie z Hunith, podróż Uthera w trzecią rocznicę śmierci Ygraine na jej grób i retrospekcja wydarzeń z Nimueh, w przypływie złości wysyła wojska do Eldoru. Tylko skąd będzie wiedział, że tam jest Balinor? Może po prostu odejdzie od Hunith, bo będzie się o bał o jej bezpieczeństwo. Bo ktoś też wspominał, że Eldor nie leży w Camelocie, więc nie mógłby wysłać tam swoich wojs. Jak to z tym było w serialu?...

Uther wie gdzie jest Balinor od swoich rycerzy, którzy go gonili, a w serialu wysłał wojska do Ealdor, nie zwracał uwagi na to, że wioska leży w obcym królestwie
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 13:45

Może Nadiya będzie miała jakiś inny cel w Camelocie? bo mi się wydaje, że motyw zemsty jest już trochę oklepany... Morgana się mści, Nimueh też to robiła, tak samo jak Edwin, Odyn, Korneliusz Sigan, Morgause i wiele innych...
Ostatnio edytowano So lis 10, 2012 13:49 przez Roksolana, łącznie edytowano 1 raz
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 13:48

Roksolana napisał(a):Może Nadiya będzie miała jakiś inny cel w Camelocie? bo mi się wydaje, że motyw zemsty jest już trochę oklepany...

To może będzie po prostu chciała odkryć tajemnicę swojego pochodzenia? Pustelniczka może jej powiedzieć przed śmiercią, że jej ojciec jest kimś ważnym w Camelocie.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 13:54

Good idea. Przez całe jej życie nie będzie jej mówić całej prawdy, bo obawia się, że wtedy może znaleźć się w niebezpieczeństwie, ale w obliczu śmierci postanawia jej wszystko wyjawić, ale zdąży powiedzieć jej tylko tyle.
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:00

Tylko jak ona się dowie prawdy? Może coś podsłucha, albo ktoś, kto ją wywiózł z królestwa jej powie?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 14:07

No to zróbmy coś takiego: Rycerze na pustelniczkę zostali już nasłani, bohaterki o tym wiedzą. Gdy Nadiya już chce uciekać z domu, odwraca się i mówi do starszej kobiety, że obiecała jej wyjawić tajemnicę o jej pochodzeniu. Staruszka mówi, żeby szukała odpowiedzi w Camelocie i każe jej uciekać, ponieważ za kilka sekund rycerze mają się wedrzeć do domu. Kobieta zostaje, bo musi chronić .. hmm. i tu jest problem, co ona może chcieć chronić aż tak, by zostać na pewną śmierć? No bo, gdyby to była jakaś księga, można by ją było zabrać ze sobą. Więc.. może po prostu chciała ratować podopieczną? No nie wiem, liczę na wasze pomysły. Kontynuując: Nadiya wybiega tylnymi drzwiami i kieruje się w stronę lasu. Stamtąd słyszy dźwięki walki i widzi podpalenie domu. Decyduje się na podróż do Camelotu, ponieważ z tym miejscem nic ją już nie wiązało.

Macie jakieś propozycje na nazwanie miejscowości z której pochodzi dziewczyna?
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:12

Może tak: rycerze wiedzieliby że pustelniczka jest czarodziejką, i mieliby rozkaz zabić ją i wszystkich ludzi, którzy byli z nią związani. Staruszka postanowi zostać i dać się złapać umożliwiając ucieczkę Nadiyi (nikt by o niej nie wiedział)?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 14:14

Agga napisał(a):Tylko jak ona się dowie prawdy? Może coś podsłucha, albo ktoś, kto ją wywiózł z królestwa jej powie?


Może kobieta, która jest matką dziewczyny wyjawiła prawdę Gajuszowi? I to od niego Nadiya dowie się prawdy? Zapyta ją skąd pochodzi i Gajusz zacznie się czegoś domyślać. A utwierdzi się w tym przekonaniu gdy.. no właśnie, może ta dziewczyna będzie miała jakiś znak, np. tak jak druidzi mają.. to coś? Chyba że ona również będzie druidką, tak jak jej matka i będzie miała znak druidów? Nie wiem, tak się zaczynam w to zagłębiać że już się gubię ;p
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:15

ourfarewall napisał(a):Macie jakieś propozycje na nazwanie miejscowości z której pochodzi dziewczyna?


http://merlin.wikia.com/wiki/Category:Kingdoms Tu jest spis królestw które się pojawiły w serialu, można coś z tego wybrać
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 14:18

Co do Nadiyi:
- na razie ustaliliśmy jej imię (chyba wszyscy się na nie zgadzają);
- będziemy opisywać jej losy na zmianę z losami Melina i Artura;
- Nadiya jest córką Uthera i czarodziejki, która umiera po narodzinach dziecka na skutek ran odniesionych w trakcie ucieczki z Camelotu, tuż po tym jak Uther wydał na nią wyrok śmierci;
- wychowuje ją pustelnica;
- po jej śmierci Nadiya udaje się do Camelotu w poszukiwaniu informacji o swoim pochodzeniu lub druga wersja: Uther skazuje na śmierć pustelnicę, a Nadiya przybywa do Camelotu by się zemścić (działa sama, nie sprzymierza się z Morganom)
- ma się zakochać z wzajemnością w Merlinie.

Co trzeba ustalić:
- przybycie do Camelotu: w poszukiwaniu informacji, czy zemsta,
- ktoś dał pomysł, aby została służącą Gwen - ale chcieliście żeby przybyła do Camelotu za życia Uthera, więc co robimy z tym pomysłem?
- pustelnica i Nadiya mają mieszkać w królestwie Uthera, czy w jakimś innym?
- ustalić imię matki Nadiyi i pustelnicy (mogę to sama zrobić, bo to nie jest jakoś super ważne);
- czy Uther ma wiedzieć o tym, że ma jeszcze jedną córkę, bo pierwszy plan zakładał, że tylko Gajusz będzie o tym wiedział;
- kiedy Nadiya ma przybyć do Camelotu? Skoro Merlin ma mieć romans z Morganom, to może jak ona będzie już zła, czyli to by był 3 lub 4 sezon.

Wszelkie inne pomysły są mile widziane :)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 14:23

Pierwotny pomysł zakładał, iż Gajusz dowie się o narodzinach dziecka, gdy będzie badał ciało jej matki. Wtedy uda się do pustelnicy namówi ją do ucieczki z królestwa i dowie się jak dziewczynka ma na imię, ale nie powie nic Utherowi.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:28

PozdrawiamWas napisał(a):Co do Nadiyi:
Co trzeba ustalić:
- przybycie do Camelotu: w poszukiwaniu informacji, czy zemsta,
- ktoś dał pomysł, aby została służącą Gwen - ale chcieliście żeby przybyła do Camelotu za życia Uthera, więc co robimy z tym pomysłem?
- pustelnica i Nadiya mają mieszkać w królestwie Uthera, czy w jakimś innym?
- ustalić imię matki Nadiyi i pustelnicy (mogę to sama zrobić, bo to nie jest jakoś super ważne);
- czy Uther ma wiedzieć o tym, że ma jeszcze jedną córkę, bo pierwszy plan zakładał, że tylko Gajusz będzie o tym wiedział;
- kiedy Nadiya ma przybyć do Camelotu? Skoro Merlin ma mieć romans z Morganom, to może jak ona będzie już zła, czyli to by był 3 lub 4 sezon.

Może niech mieszkają na obrzeżach królestwa Uthera, albo tuż za granicami.
Niech Uther wie o córce, ale niech będzie przekonany, że została zabita. Jak dziewczyna przybędzie do królestwa, na początku będzie mu się wydawało, że widzi ducha tej jego kochanki(będzie bardzo podobna), później sobie uświadomi kim jest Nadiya.
Może niech nie będzie służącą Gwen, po prostu niech sobie pracuje na zamku.
Chyba lepiej będzie jak Nadiya przybędzie do królestwa w celu poszukiwania informacji.
A co by było gdyby przybyła do królestwa jeszcze kiedy Morgana będzie dobra, zakocha się w Merlinie, ale nie będzie się narzucać? Później jak Morgana się zeźli Nadiya będzie pocieszać Merlina itp, on będzie ją traktować jako przyjaciółkę, a później coś się między nimi rozwinie.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 14:31

Agga napisał(a):Może tak: rycerze wiedzieliby że pustelniczka jest czarodziejką, i mieliby rozkaz zabić ją i wszystkich ludzi, którzy byli z nią związani. Staruszka postanowi zostać i dać się złapać umożliwiając ucieczkę Nadiyi (nikt by o niej nie wiedział)?

to staje się coraz bardziej skomplikowane ;d
no to właśnie mogliby wiedzieć i wysłać za nią pościg. dochodzi do konfrontacji między nią a rycerzami. Nadiya ma bardzo potężną moc i udaje jej się zwyciężyć. Ucieka, nie zauważając, że jeden z rycerzy przeżył. On później doniesie Utherowi o tym, że podopieczna czarodziejki przeżyła. Nie będzie przypuszczał, że uciekinierka jest w Camelocie, a co najważniejsze - jest jego córką. Dowiaduje się tego dopiero na łożu śmierci. Ale w jaki sposób.. na to jeszcze nie wpadłam ;d
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 14:32

ale wy macie mnóstwo super pomysłów, ja to nie wiem jak my to wszystko wciśniemy do książki ;D
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:34

Jakoś sobie poradzimy :P Najwyżej wyjdzie nam ogromne tomiszcze :>
Fajny pomysł z tą walką Nadiyi przeciwko rycerzom.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 14:37

ourfarewall napisał(a):to staje się coraz bardziej skomplikowane ;d
no to właśnie mogliby wiedzieć i wysłać za nią pościg. dochodzi do konfrontacji między nią a rycerzami. Nadiya ma bardzo potężną moc i udaje jej się zwyciężyć. Ucieka, nie zauważając, że jeden z rycerzy przeżył. On później doniesie Utherowi o tym, że podopieczna czarodziejki przeżyła. Nie będzie przypuszczał, że uciekinierka jest w Camelocie, a co najważniejsze - jest jego córką. Dowiaduje się tego dopiero na łożu śmierci. Ale w jaki sposób.. na to jeszcze nie wpadłam ;d

Podoba mi się ten pomysł, ale jestem za tym żeby Uther się nie dowiedział.

Agga może niech ona będzie twardą babką, bo jak zrobimy ją za bardzo podobną do Gwen :)
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » So lis 10, 2012 14:38

PozdrawiamWas napisał(a):
Co trzeba ustalić:
- przybycie do Camelotu: w poszukiwaniu informacji, czy zemsta,
- ktoś dał pomysł, aby została służącą Gwen - ale chcieliście żeby przybyła do Camelotu za życia Uthera, więc co robimy z tym pomysłem?
- pustelnica i Nadiya mają mieszkać w królestwie Uthera, czy w jakimś innym?
- ustalić imię matki Nadiyi i pustelnicy (mogę to sama zrobić, bo to nie jest jakoś super ważne);
- czy Uther ma wiedzieć o tym, że ma jeszcze jedną córkę, bo pierwszy plan zakładał, że tylko Gajusz będzie o tym wiedział;
- kiedy Nadiya ma przybyć do Camelotu? Skoro Merlin ma mieć romans z Morganom, to może jak ona będzie już zła, czyli to by był 3 lub 4 sezon.


Jak pisała Roksolana zemsta jest już trochę oklepana, więc raczej bym się skłaniała ku tej pierwszej opcji i jako że pod latarnią jest zawsze najciemniej, to mogłyby mieszkać w Camelocie. I chyba tylko Gajusz powinien wiedzieć jak na razie. Uch ale skoro ma być na przemian o Nadiyi i Merlinie i chcąc wprowadzić ją od razu to nie może chyba przybyć tak późno do królestwa. Można by zrobić tak, że w jednym z pierwszych przybywa do Camelotu, ale nie muszą od razu się w sobie zakochiwać. Tylko co ona by tam miała robić? Za bardzo pogmatwałam Oo
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:39

PozdrawiamWas napisał(a):
ourfarewall napisał(a):Agga może niech ona będzie twardą babką, bo jak zrobimy ją za bardzo podobną do Gwen :)

Racja, nie możemy popsuć naszej postaci :D Niech będzie twarda babka.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 14:42

Agga napisał(a):
ourfarewall napisał(a):Macie jakieś propozycje na nazwanie miejscowości z której pochodzi dziewczyna?


http://merlin.wikia.com/wiki/Category:Kingdoms Tu jest spis królestw które się pojawiły w serialu, można coś z tego wybrać

chodziło mi raczej o jakąś małą wioskę. Bo, o ile dobrze pamiętam, miała ona mieszkać w królestwie Uthera, jednak blisko granicy. można wymyślić zupełnie inną nazwę.
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 14:43

Rasp właśnie tu jest cały problem.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:47

To może np. Cheshire albo Tintagel, albo Carwent, Camlann?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 14:48

rasp napisał(a):
PozdrawiamWas napisał(a):
Co trzeba ustalić:
- przybycie do Camelotu: w poszukiwaniu informacji, czy zemsta,
- ktoś dał pomysł, aby została służącą Gwen - ale chcieliście żeby przybyła do Camelotu za życia Uthera, więc co robimy z tym pomysłem?
- pustelnica i Nadiya mają mieszkać w królestwie Uthera, czy w jakimś innym?
- ustalić imię matki Nadiyi i pustelnicy (mogę to sama zrobić, bo to nie jest jakoś super ważne);
- czy Uther ma wiedzieć o tym, że ma jeszcze jedną córkę, bo pierwszy plan zakładał, że tylko Gajusz będzie o tym wiedział;
- kiedy Nadiya ma przybyć do Camelotu? Skoro Merlin ma mieć romans z Morganom, to może jak ona będzie już zła, czyli to by był 3 lub 4 sezon.


Jak pisała Roksolana zemsta jest już trochę oklepana, więc raczej bym się skłaniała ku tej pierwszej opcji i jako że pod latarnią jest zawsze najciemniej, to mogłyby mieszkać w Camelocie. I chyba tylko Gajusz powinien wiedzieć jak na razie. Uch ale skoro ma być na przemian o Nadiyi i Merlinie i chcąc wprowadzić ją od razu to nie może chyba przybyć tak późno do królestwa. Można by zrobić tak, że w jednym z pierwszych przybywa do Camelotu, ale nie muszą od razu się w sobie zakochiwać. Tylko co ona by tam miała robić? Za bardzo pogmatwałam Oo

Po prostu niech przybędzie do Camelotu i zostanie np. jakąś szwaczką czy coś w tym stylu i na jakiś czas się przy tym zatrzymamy. Można wtedy zrobić ten romans Merlina z Morganą, a później, jak już to ktoś napisał ( przepraszam was bardzo, ale już się gubię kto miał jaki pomysł ;p ) Morgana staje się zła, tak jak to było w serialu - dowiaduje się że włada magią, Merlin jednak nie może jej pomóc ujawniając się i zaprowadza ją do druidów. ... itd. Merlin czuje się zdradzony, gdy Morgana przyłącza się do swojej siostry. Wtedy znów pojawia się Nadiya, na początku stają się przyjaciółmi, później zaczynają coraz bardziej się rozumieć i BUM wielka miłość :D
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 14:50

Jestem za.
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:02

w międzyczasie Nadiya może chcieć poznać swoją przeszłość. Do jej domu przybywa człowiek, który mówi, że widział w swoich wizjach to, że jest ona starszą siostrą Arthura i może odziedziczyć tron po ojcu. Ona jednak nie uwierzy mu od razu. (Czy wy byście uwierzyli, gdy przybyłby do was stary dziad i gadał, że jesteś dzieckiem króla? xd) Mag odchodzi, a dziewczyna rozważa jego słowa. Pewnego dnia w Camelocie rozpęta się jakaś zaraza, w której chora Nadiya trafia na Gajusza. Podczas padania medyk zauważa na jej prawej łopatce symbol druidów. Podejrzewał, że jest ona córką kobiety, która miała dziecko z Utherem. Dostrzega w niej podobieństwo do matki. Te same ciemnozielone oczy i długie, sięgające do połowy pleców czarne włosy. Nie wyjawia jej on jednak tajemnicy, boi się o jej przyszłość. Merlin również opiekuje się dziewczyną. Tak się poznają. A później zaprzyjaźniają.
no nie wiem już ; o
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:08

-prolog,
- ( rozdział pierwszy ) młode lata Merlina, przybycie do Camelotu i zostanie sługą Arthura,
- ( rozdział drugi ) Nadiya i jej młode lata u pustelniczki, najazd rycerzy i ucieczka dziewczyny
- ( rozdział trzeci ) udanie się Uthera na grób żony i retrospekcja odnośnie narodzin Arthura (Arthur ma już wtedy naście lat )
to już ktoś opisuje, prawda?
więc ja mogę zacząć o przybyciu dziewczyny do Camelotu, czyli rozdział.. czwarty?
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 15:15

Ja się zgłaszałam do opisywania losów dziewczyny, ale jak chcesz to możemy to ogarniać razem :D

Retrospekcja jest w prologu, a w rozdziale drugim Merlin w Camelocie, a dopiero w trzecim Nadiya.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:25

Do opisywania losów, tzn. jej pobytu w Cheshire? ( tak może się nazywać wioska, z której pochodzi) bo ja już zaczęłam od jej przybycia do Camelotu.
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:28

przydałoby mi się jeszcze imię tej pustelniczki.. jakieś pomysły?
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 15:30

Ja jeszcze nie zaczęłam pisać, ale też właśnie zastanawiam się nad jej przybyciem do Camelotu, jaką wersję wydarzeń w końcu wybrałaś?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:34

Na razie mam samiutki początek, jej przybycie i spostrzeżenia na temat ogromu miasta w którym się znalazła. Musi jeszcze znaleźć dla siebie jakiś kąt i pracę. A dalej to jeszcze nie wiem. Dom to jeszcze rozumiem, ale kogo ona ma spytać o pracę? jakieś wskazówki?

to ktoś w końcu opisuje jej życie w Cheshire?
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 15:36

No ja właśnie :D
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 15:40

Ja mam taki pomysł, że ona może zostać pomocniczką myśliwego. Nadiya może np. świetnie walczyć mieczem lub strzelać z łuku/kuszy.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:40

A i może coś na temat jej wyglądu? Bo to może nam się jak najbardziej przydać. Wiadomo jedynie że jest łudząco podobna do matki. Ale jakieś szczegóły.. czy odpowiada wam drobna sylwetka, średni wzrost, ciemnozielone oczy, czarne, lekko falowane włosy sięgające do połowy pleców i mały symbol druidów na.. prawej łopatce? udająca twardą, jednak w środku jest słabą zagubioną dziewczynę, która została całkiem sama na świecie i przytłoczona wydarzeniami z ostatnich kilku tygodni, gdy straciła wszystko, co było dla niej ważne. bo mi są takie szczegóły potrzebne..
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 15:45

To chyba w ja powinnam umieścić jej opis w swoim rozdziale.

Czyli, Nadiya jest bardzo podobna do matki, ma długie ciemne włosy i zielone oczy. Jest średniego wzrostu i bardzo szczupła.

Myślę, że z tym znakiem druidów to przesada, bo niby skąd miałaby go mieć?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:47

PozdrawiamWas napisał(a):Ja mam taki pomysł, że ona może zostać pomocniczką myśliwego. Nadiya może np. świetnie walczyć mieczem lub strzelać z łuku/kuszy.

tylko skąd ona ma umieć świetnie walczyć mieczem/ strzelać, skoro do tej pory wiodła spokojne życie, mieszkając z kobietą, która zajmowała się uprawą roli? Jej opiekunka bała się używać magii, a gdy raz to zrobiła sprowadziło to na nią kłopoty ze strony tępiącego starą religię Uthera. Widziała jednak, że Nadiya odziedziczyła dar po matce, dała jej więc księgę z zaklęciami którą do tej pory ukrywała.
chyba że we wsi, z której pochodziła, pomagała mężczyźnie w podeszłym wieku w polowaniach i nauczyła się strzelać z łuku i kuszy.
NIE WIEM ! xd
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » So lis 10, 2012 15:51

Ja miałam taki pomysł, że one mieszkały na odludziu, gdzie pustelnica uczyła ją magii od małego, a skoro mieszkały same to Nadiya musiała sama zdobywać jedzenie.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 15:52

Może jak się jej nudziło to włóczyła się po lesie i polowała?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez ourfarewall » So lis 10, 2012 15:53

PozdrawiamWas napisał(a):To chyba w ja powinnam umieścić jej opis w swoim rozdziale.

Czyli, Nadiya jest bardzo podobna do matki, ma długie ciemne włosy i zielone oczy. Jest średniego wzrostu i bardzo szczupła.

Myślę, że z tym znakiem druidów to przesada, bo niby skąd miałaby go mieć?

tak, tak, tylko mi są potrzebne takie szczegóły np do zdania:
Na wspomninie o jedynym miejscu, które znała, gdzie czuła się bezpieczna, w kąciku jej zielonego oka pojawiła się łza.

tak jakoś mi się to uroiło w głowie, ale skoro była łudząco podobna do matki, Gajusz mógł ją po prosu poznać z wyglądu i z imienia... ( bo o ile dobrze pamiętam, to Gajusz miał się o nim dowiedzieć ). Masz rację, już z tym znakiem to przegięłam xd
ourfarewall
 
Posty: 96
Dołączył(a): Cz lis 08, 2012 20:39

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » So lis 10, 2012 15:53

Ja ją sobie wyobrażam z czarnymi długimi włosami zaplecionymi w gruby warkocz i z dużymi czarnymi oczami. Czy może lepiej, żeby była z rudymi włosami (coś w stylu Rose z Titanica) i zielonymi oczami. Byłaby bardziej oryginalna i charakterystyczna. Co o tym myślicie? (choć mi szczerze mówiąc bardziej by się podobała jako brunetka) :)
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » So lis 10, 2012 15:55

Z tego opisu trochę przypomina Morganę :) Ale skoro ma być jej przyrodnią siostrą, to czemu nie?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Postprzez » So lis 10, 2012 15:55

 

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pomysły, pierwsze teksty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron