Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 18:21

Normalnie własnego forum się doczekaliśmy :D Czuję się jakbym się przeprowadzała do nowego mieszkania xD
Jak macie jakieś pomysły co do historii to piszcie :)
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Postprzez » Śr lis 07, 2012 18:21

 

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 18:25

O rany. Ja najpierw muszę obczaić jak tutaj wszystko się robi itd :P
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 18:29

Okej to najpierw zsumujemy nasze pomysły z filmweba:
*romans Merlina z Morganą lub z inną czarodziejką
*przeszłość postaci z starszego pokolenia - Uthera, Balinora, Gajusza i ogólnie rodziców głównych postaci
*Merlin - dowiedzenie się o magii i wyprawa do Camelotu
*potem opowiadania tworzone już w Camelocie, równoczesnie lub po fabule serialu
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez klaudia_915 » Śr lis 07, 2012 18:29

To jest historyczna chwila dla nas! :)
Może moglibyśmy zacząć od tego momentu jak Uther rozmawia z Nimueh o potomku, bo to chyba by było pierwsze wydarzenie jeśli chodzi o chronologię. A potem "Wielka czystka" i Balinor ucieka i chroni się u matki Merlina, a potem zaczynamy znaną nam historię :D
Ostatnio edytowano Śr lis 07, 2012 18:31 przez klaudia_915, łącznie edytowano 1 raz
klaudia_915
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:21

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Zielonoo » Śr lis 07, 2012 18:30

Trzeba będzie teraz nadążać z tamtym forum i z tym ;) Serio ludzie, jestescie jedynymi z którymi moge pogadac o Merlinie :wink:
Zielonoo
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:25

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Zielonoo » Śr lis 07, 2012 18:31

I trzeba pamietać o pewnych faktach. Merlin miał 18 lat jak pierwszy raz przybył do Camelotu, Morgana jest w jego wieku, Artur jest 3 lata od nich starszy
Zielonoo
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:25

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez klaudia_915 » Śr lis 07, 2012 18:31

Damy radę :)
klaudia_915
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:21

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez maja0070 » Śr lis 07, 2012 18:34

napisałam i mi nie dodało .. nie ogarniam tego forum ;o
maja0070
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:10

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez klaudia_915 » Śr lis 07, 2012 18:35

W naszej opowieści Gwen też jest służącą czy zmieniamy to?
klaudia_915
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:21

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 18:36

Ja zaczęłam pisać o ucieczce Balinora z zamku, jak skończę ten wątek to go tutaj wkleję i trzeba będzie pewnie duuużo pozmieniać ;D
Rozmowę Uthera z Nimueh można zrobić w formie wspomnienia: król będzie rozpaczać nad grobem żony. Co myślicie?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez klaudia_915 » Śr lis 07, 2012 18:38

Tak i retrospekcja. Świetny pomysł :). To ktoś już zaczął :).
klaudia_915
 
Posty: 26
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:21

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 18:40

Jestem za :) Może lepiej by było pisać każdy po każdym, żeby nie było zamieszania i powtarzających się scen?
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez maja0070 » Śr lis 07, 2012 18:41

oo, teraz jest. mniejsza XD
no to ja myślę, że przydałoby się też wspomnieć o zdobyciu władzy przez Uthera, a dopiero później o jego dzieciach. O ile dobrze pamiętam to on został władcą po .. no tak, już zapomniałam ;/ chociaż w sumie można do tego nawiązać w jakiejś rozmowie.
maja0070
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:10

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 18:42

Gdy ktoś z nas wpada na pomysł to niech zapisze tutaj, wtedy nie będziemy pisać wszyscy tego samego, a jakby co poddamy parę pomysłów :D
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 18:44

Hmm ja sobie założę chyba jakiś folder na lapku, żeby te pomysły zapisywać, bo inaczej się pogubię ;)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Lady_MM » Śr lis 07, 2012 18:48

Witam was :) Tak czytam, fajne pomysły tu padają. Może też coś napiszę... Ale to najprędzej jutro lub w weekend, teraz muszę się za francuski zabrać bo jutro kolokwium a ja daleko w tyle...
Pomysły dodawać będę na 100%, a z pisaniem to nie wiem - jakoś mi brak samozaparcia by usiąść i coś napisać. Od 2 tygodni mam usiąść do mojej książki, w końcu ją poprawić i dokończyć ale jak na razie nic z tego...
Lady_MM
 
Posty: 2
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:40

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 07, 2012 18:49

Ale to forum jest skomplikowane, jeszcze wszystkiego nie ogarniam :D Wracając do pierwszego rozdziału, sądzę, że u nas to przybierze postać prologu. Może podzielmy to na 2 części:
- w pierwszej: ucieczka Balinora z Ealdor (chyba tak się to pisze)
- w drugiej: możemy zrobić retrospekcję dotyczącą narodzin Artura (czyli rozmowa Uthera z Nimue, śmierć matki Artura i jego narodziny). Ten rozdział powinniśmy zakończyć zdaniem o narodzinach Merlina (wspominałam o tym na filmwebie)
W ten sposób wprowadzimy dwóch głównych bohaterów do książki. Co sądzicie o takim pomyśle?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 18:56

PozdrawiamWas napisał(a):Ale to forum jest skomplikowane, jeszcze wszystkiego nie ogarniam :D Wracając do pierwszego rozdziału, sądzę, że u nas to przybierze postać prologu. Może podzielmy to na 2 części:
- w pierwszej: ucieczka Balinora z Ealdor (chyba tak się to pisze)
- w drugiej: możemy zrobić retrospekcję dotyczącą narodzin Artura (czyli rozmowa Uthera z Nimue, śmierć matki Artura i jego narodziny). Ten rozdział powinniśmy zakończyć zdaniem o narodzinach Merlina (wspominałam o tym na filmwebie)
W ten sposób wprowadzimy dwóch głównych bohaterów do książki. Co sądzicie o takim pomyśle?
Doskonały pomysł :D
Wiecie może w czyim królestwie leży Ealdor?
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 18:58

W królestwie Essetir, które leży blisko Camelotu
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » Śr lis 07, 2012 19:03

A po tym wstępie można byłoby napisać o tym, jak Merlin dowiaduje się o swojej magii i rusza do Camelotu, poznaje Artura itd. Czy będziem wzorować sie na serialu czy piszemy wg własnych pomysłów?
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 07, 2012 19:06

Jak mamy zamiar to pisać? Będzie tak, że jedna osoba pisze, a reszta poprawia, czy wszyscy piszą, a później próbujemy uzyskać z tego spójną i poprawną gramatycznie całość, czy jeszcze inaczej?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » Śr lis 07, 2012 19:13

PozdrawiamWas napisał(a):Jak mamy zamiar to pisać? Będzie tak, że jedna osoba pisze, a reszta poprawia, czy wszyscy piszą, a później próbujemy uzyskać z tego spójną i poprawną gramatycznie całość, czy jeszcze inaczej?


Jak wszyscy będą pisać naraz to może wyjść strasznie chaotycznie. Może lepiej pisać po kolei, jeden rozdział/fragment jedna osoba, następny druga itd. A jak będą nowe pomysły to będziemy poprawiać
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 07, 2012 19:22

Myślę, że powinniśmy najpierw omówić szczegółowo tematykę danego rozdziału lub sytuacji, z uwzględnieniem występujących tam postaci, narratora, wydarzeń, wątków, itd. Ułatwi to pracę osobie wyznaczonej lub chętnej do pisania danego rozdziału, gdyż nie będzie musiała po kilkadziesiąt razy zmieniać treści (chociaż nie jesteśmy w stanie uniknąć tego całkowicie).
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 19:30

No dobra, stworzyłam coś takiego:
Była cicha i spokojna noc. Światło księżyca rozjaśniało mrok, który panował w lesie. Od czasu do czasu słychać było pohukiwanie sowy, która przysiadła wśród drzew, nieświadoma tego, że tej właśnie nocy miały się rozegrać wydarzenia mające ogromny wpływ na przyszłość. Pomimo spokoju, w powietrzu można było wyczuć coś dziwnego: pewien rodzaj napięcia, oczekiwania. Nieliczni, którym dane było poznać to co jeszcze nie nastąpiło, wiedzieli jak ważne są wydarzenia które miały nastąpić. Pewna zakapturzona postać siedziała przy wejściu do Doliny Upadłych Królów. Nagle ciszę rozdarł ogłuszający ryk. Sowa z przerażeniem zerwała się z gałęzi i odleciała w mrok nocy z dala od źródła dźwięku.
~Zaczęło się – pomyślała postać spoglądając w górę – Mam nadzieję, że mu się uda. Nawet nie wie ile teraz od niego zależy.
W tym samym czasie z zamku w akompaniamencie ryków smoka i pokrzykiwań rycerzy uciekał mężczyzna. Nie był to byle kto, z Camelotu uciekał Balinor – ostatni władca smoków. Jego pobratymcy zostali odszukani oraz zamordowani przez wojska króla. Sam Balinor cudem uniknął śmierci, która nadal mu groziła. Mężczyzna został zdradzony. Jego przyjaciel – Gajusz, przekazał mu wiadomość od Uthera, w której król twierdził, że pragnie zaprzestać prześladowania ludzi i stworzeń związanych z magią. Balinor naiwnie uwierzył w szczerość zamiarów władcy, miał nadzieję, że nareszcie będzie mógł żyć nie ukrywając się. Nie przewidział tego, iż Uther posunie się do złamania słowa honoru, byleby tylko zwabić do zamku i zabić zarówno ostatniego smoka jak i jego władcę. Balinor teraz płacił ogromną cenę za swoją łatwowierność: Kilgarrah został uwięziony, być może nawet już nie żył, a jego samego czekała tułaczka po obcych królestwach, jeśli uda mu się uciec.
Czarodziej biegł przed siebie, nie był nawet pewien czy kieruje się w stronę granicy. Cały czas nerwowo oglądał się za siebie, niestety rycerze nie pozostawali ani trochę w tyle – wręcz przeciwnie, pogoń zaczynała się do niego zbliżać. Prawie stracił nadzieję, ponieważ wiedział, że nie jest wystarczająco potężny aby stawić czoła całej armii Uthera. Nagle poczuł czyjąś obecność. Nie mógł to być zwykły druid, wyczuwał zbyt dużą moc jak na druida. Władca smoków spojrzał w stronę źródła mocy. Faktycznie nie wyczuwał druida, nie był to w ogóle człowiek. Oczom Balinora ukazała się Dolina Upadłych Królów. Mężczyzna poczuł jak w jego mięśnie wstępuje nowa siła, wiedział, że rycerze króla zdrajcy nie odważą się wejść do przeklętego miejsca. Czarodziej miał rację, gdy tylko przekroczył granicę doliny pogoń zatrzymała się niepewna co dalej robić. Ta krótka chwila zawahania wystarczyła Balinorowi, by odsapnąć. Nie był jeszcze stary, ale dawno nie był zmuszany do tak wielkiego wysiłku. Po odpoczynku ruszył dalej przed siebie, już nieco wolniej niż poprzednio. Teraz już wiedział, że zmierza w kierunku małej wioski , znajdującej się w królestwie Lota. Nie było to najlepsze miejsce na azyl, ale teraz nie miał innego wyboru. Kiedy już zdawało mu się, że bezpiecznie dotrze do Ealdoru , nagle zza zakrętu wyskoczył rycerz w czerwonej pelerynie z godłem Uthera. Potwierdziły się jego najgorsze przypuszczenia: pogoń nie odpuściła, rycerze postanowili okrążyć dolinę i dopaść go u jej wylotu. Niewiele myśląc, Balinor ciął rycerza mieczem i rzucił się pędem z dala od doliny, która była teraz idealną pułapką. Niestety coraz więcej czerwonych peleryn ukazywało się na drodze wiodącej do królestwa Essetir. Czarodziej próbował tradycyjnej walki, ale nie mógł się równać z najlepszymi rycerzami w pięciu królestwach. Został kilkakrotnie zraniony, nie były to poważne urazy, ale bardzo obficie krwawiły. Kiedy władca smoków zdał sobie sprawę ze swojej beznadziejnej sytuacji, skupił się na swojej mocy i wysłał potężną falę uderzeniową w kierunku napastników. Ku jego ogromnemu zdziwieniu zaklęcie podziałało i większość rycerzy leżała nieprzytomna. Nie tracąc więcej czasu Balinor najszybciej jak potrafił pobiegł w stronę granic królestwa.
Wędrówka okazała się dłuższa niż przypuszczał, a upływ krwi jeszcze bardziej utrudniał podróż. Było jeszcze ciemno, kiedy dostrzegł zbawienne światła Ealdoru. Ostatkiem sił, powłócząc nogami dotarł na skraj wioski. Wyczerpany podczołgał się pod drzwi pierwszego z brzegu domu i słabo zapukał do drzwi. Był już bliski omdlenia, kiedy drzwi domu się otwarły i na progu ukazała się piękna kobieta, na której twarzy malowało się zdziwienie pomieszane z przerażeniem. Balinor nie był pewien czy istota o dużych błękitnych oczach oraz długich brązowych włosach była prawdziwa, czy był to tylko skutek nadmiernego wypływu krwi. Mężczyzna zmusił się do ostatniego wysiłku i wyszeptał dwa słowa, po których stracił przytomność:
- Pomóż mi .

Bądźcie szczerzy, nie szczędźcie krytyki, wiem że wyszło beznadziejnie :D Po tym myślałam, że można by napisać jak Uther wydziera się na swoich rycerzy, bo pozwolili uciec Balinorowi i żeby uspokoić skołatane nerwy idzie na grób żony, by pomyśleć i tam wspomina sytuację z Nimueh, na końcu się nakręca że magia to czyste zło i postanawia że nie spocznie dopóki nie dopadnie Balinora. Każe rycerzom wyruszyć na poszukiwania. Ale to tylko taka moja sugestia :)
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 07, 2012 19:43

Wow... nie sądziłam, że tak szybko przejdziemy do konkretów. Uważam, że wyszło zaje***cie. Chociaż myślałam, że zaczniemy od ucieczki Balinora z Ealdor, ale tak jest lepiej. Parę rzeczy bym zmieniła, ale to raczej szczegóły. Mam pytanię, czy Wielka Czystka nastąpiła po śmierci Igrein (nie wiem czy tak się to piszę, ale chodzi mi o matkę Artura), czy wcześniej?
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Zielonoo » Śr lis 07, 2012 19:44

To jest super! Taki wstep idealny do książki - niezbyt długi i tajemniczy^^
wielka czystka po jej smierci, bo to własnie z jej powodu nastapiła
Zielonoo
 
Posty: 3
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:25

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 19:45

Raczej po śmierci Ygraine, bo wcześnie Uther się kumplował z Nimueh :) Co byś zmieniła? Ja nie jestem do moich wypocin tak do końca przekonana :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 19:47

Ja mogę to dokończyć :)
Twoja praca jest świetna! Jest parę powtórzeń ale to same błędy stylistyczne, poprawi się :)
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 19:47

PozdrawiamWas napisał(a):Wow... nie sądziłam, że tak szybko przejdziemy do konkretów.

Jak byśmy teraz nie zaczęli to byśmy się chyba nigdy nie zebrali :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 19:49

Ayramia128 napisał(a):Ja mogę to dokończyć :)
Twoja praca jest świetna! Jest parę powtórzeń ale to same błędy stylistyczne, poprawi się :)

Dziękuję :) Starałam się unikać powtórzeń, ale w pewnych miejscach już nie wiedziałam jak :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » Śr lis 07, 2012 19:53

Bardzo fajnie, tylko trzeba w niektórych miejscach zrobić małą korektę. Pomysł z Utherem jest dobry- można skończyć na tym jak postanawia zniszczyć magię. Potem wrócimy jeszcze do Balinora(jak ucieka z Eldoru), a nastepnie o już o Merlinie... Chyba mogłoby tak być?
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 19:56

Moim zdaniem super początek oby tak dalej :D
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 19:57

Roksolana napisał(a): Potem wrócimy jeszcze do Balinora(jak ucieka z Eldoru), a nastepnie o już o Merlinie... Chyba mogłoby tak być?
Jestem za :) Jacie pierwszy dzień a my mamy już całkiem dobrze zaplanowany początek :D
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 19:58

A robimy podział na rozdziały?
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 07, 2012 19:59

Dzięki Zielonoo, tak mi się właśnie wydawało. To w takim razie mam pomysł: załóżmy, że Balinor uciekał z Camelot rok po rozpoczęciu Wielkiej Czystki i dajmy mu jakieś 2 lata spędzone w Ealdor. W trzecią rocznicę śmierci żony Uther idzie do jej grobu i tam ma miejsce retrospekcja (rozmowa z Nimue i śmierć Igrein) i wtedy w przypływie złości i żalu król wysyła do Ealdoru wojska. Rozdział kończymy ucieczką (kolejną) Balinora i umieszczamy zdanie typu: Miesiąc później rodzi się jego syn, któremu przeznaczone są wielkie rzeczy (czy jakoś tak). I zachowujemy przy tym chronologię i odpowiednią różnicę wieku między Arturem, a Merlinem.
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:01

Fajny pomysł
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » Śr lis 07, 2012 20:02

iwek33 napisał(a):A robimy podział na rozdziały?

To można różnie zrobić. Np. każdy rozdział z inna nazwą opowiadający o osobnej przygodzie (jak serial) albo taka bardziej ciągła opowieść (też może być z rozdziałami) ze stopniowo rozwijającą się intrygą...
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Agga » Śr lis 07, 2012 20:03

PozdrawiamWas, świetny pomysł :D Chyba ty będziesz to logistycznie rozplanowywać
Agga
 
Posty: 130
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:13

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » Śr lis 07, 2012 20:04

PozdrawiamWas napisał(a):Dzięki Zielonoo, tak mi się właśnie wydawało. To w takim razie mam pomysł: załóżmy, że Balinor uciekał z Camelot rok po rozpoczęciu Wielkiej Czystki i dajmy mu jakieś 2 lata spędzone w Ealdor. W trzecią rocznicę śmierci żony Uther idzie do jej grobu i tam ma miejsce retrospekcja (rozmowa z Nimue i śmierć Igrein) i wtedy w przypływie złości i żalu król wysyła do Ealdoru wojska. Rozdział kończymy ucieczką (kolejną) Balinora i umieszczamy zdanie typu: Miesiąc później rodzi się jego syn, któremu przeznaczone są wielkie rzeczy (czy jakoś tak). I zachowujemy przy tym chronologię i odpowiednią różnicę wieku między Arturem, a Merlinem.

To jest ok, tylko nie może być miesiąc później, bo wtedy Balinor by wiedział o swoim synu, a on nie wiedział.
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:05

Przydało by się żeby ktoś te wszystkie zatwierdzone i poprawione pomysły zbierał w jednym miejscu, składał w całość i co jakiś czas wklejał do przeczytania dla wszystkich :)
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez PozdrawiamWas » Śr lis 07, 2012 20:08

Wiem to było tylko tak przykładowo :P Ale rzeczywiście głupi błąd XD
PozdrawiamWas
 
Posty: 139
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:34

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 20:09

Agga powiem Ci, że świetnie Ci to wyszło. Może faktycznie są tam jakieś błędy stylistyczne, ale to na początku całkiem normalne, wyrobimy się :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 20:11

Hah dokładnie :P Ja też coś napisałam. Tym razem moje wypociny. Trochę mało rozwinęłam, w niektórych miejscach powinno być więcej ale co tam poprawię potem :D



Ślad się urwał.
Pomimo wszelkich starań rycerze Camelotu nie mogli odnaleźć Balinora. A starali się bardzo – każdy wie, jaka kara spotyka tych, którzy nie wypełnią woli króla. Dowódca wiedział o tym aż za dobrze.
Były dwa wyjścia – albo Balinor wykrwawia się gdzieś w lesie i niedługo umrze lub uciekł do sąsiedniego królestwa, gdzie władza Uthera nie sięga, a jego podwładni nie mogą nic zrobić.
Wszystko sprowadza się jednak do jednego: trzeba przekazać Pendragonowi złe wieści.
Rycerze wracali do zamku ociągając się, najbardziej w tyle pozostawał Dowódca. To on miał zdać raport z wyprawy i nie wiedział co powiedzieć. Była to jego ostatnia szansa – wcześniej zepsuł kilka prostych spraw i jeśli zostanie potraktowany surowo nie będzie już mógł obejmować dowództwa w żadnej misji.
Zamyślania przerwał mu okrzyk „otworzyć bramy”!
Dotarli. Jeszcze nigdy nie był tak zdenerwowany. Nerwowo pociągnął uzdę konia i pognał za innymi do przodu. „Patrzeć dumnie, nie zaglądać innym w oczy, niech nie widzą twojej twarzy..” Powtarzał sobie w myślach, widząc rycerzy patrzących z podziwem na niego i jego załogę…
Jak będą wyglądać, gdy dowiedzą się, że zawiódł? Pot spływał mu po czole… Jeszcze trochę i ..
„Jak tam? Kolejna udana wyprawa, co?” spytał strażnik wpuszczając go do sali tronowej.
„Tia..Udana..” odparł, nerwowo przemykając za jego plecami. „To będzie trudna rozmowa” pomyślał i wszedł do środka.
Wnętrze było piękne – wykończone złotem zawijasy, wielkie okna, kosztowne obrazy i miękkie dywany… Ale Dowódca nie miał czasu podziwiać tego wszystkiego. Jego wzrok był skupiony na tronie, a bardziej na osobie która w nim siedziała.
Sam Uther Pendragon
Dowódca ukląkł i powiedział „Królu…”
„Witaj Dowódco..Wstań” -wykonał polecenie- „Masz dla mnie dobre wieści?”
Zawahał się. Jakby to powiedzieć?
„Królu mój.. Balinor uciekł” Wyraz twarzy Uthera zmienił się diametralnie. Od spokojnego, ojcowskiego uśmiechu do wściekłego grymasu.
„Jak to : uciekł? Nie po to wysyłam najlepszych rycerzy żeby taki prostak jak Balinor uciekł! Co się stało?” ochłonął.
Dowódca wziął głęboki wdech i powiedział:
„Podejrzewamy że uciekł w stronę Essetiru. Lub wykrwawia się na śmierć, w co wątpię…”’
„Wiesz, że to twoja ostatnia wyprawa?” powiedział król spokojnie
Dowódca przełknął ślinę. Tak, był na przygotowany. „Tak, wasza wysokość”
„A więc odejdź. Może jak będziesz lepiej się sprawował.. A teraz daj mi pomyśleć”
Dowódca kiwnął głową i odszedł. Udało mu się.
Gdy król został sam, wybuchnął gniewem.
„Podłe szumowiny! Jak śmią! Pląta się po moim królestwie ta magiczna zaraza ta.. ta… PLAGA!..
Co mam zrobić, co mam zrobić…”
„Może prześpij się, panie” To był Gajusz. Jak zwykle w odpowiednim czasie i chwili. Uther uśmiechnął się: „Tylko na tobie mogę polegać w tych ciężkich czasach… Nie dziękuje nie będę dziś spał.. Muszę pobyć sam…”
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Roksolana » Śr lis 07, 2012 20:13

Błędy stylistyczne i inne się poprawi, najważniejsze, żeby był dobry pomysł na fabułę. A tak swoją drogą, myślicie, że ktoś by wydał naszą książkę?
Roksolana
 
Posty: 60
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:56

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 20:13

iwek33 napisał(a):Przydało by się żeby ktoś te wszystkie zatwierdzone i poprawione pomysły zbierał w jednym miejscu, składał w całość i co jakiś czas wklejał do przeczytania dla wszystkich :)

Też o tym myślałam. Jeśli nie macie nic przeciwko, to na razie mogę to robić ja. I dodawać podsumowania każdego wieczoru albo rzadziej, jak wolicie. Tylko dzisiaj już tego nie ogarnę, przepraszam :)
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 20:14

Hah raczej nie po prawa do Merlina ma BBC a nasza książka jest po polsku. Ale, kto wie...
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:16

Na razie są tylko dwie propozycje jeszcze do poprawki więc dzisiaj nie ma czego składać :)
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez iwek33 » Śr lis 07, 2012 20:17

Roksolana napisał(a):Błędy stylistyczne i inne się poprawi, najważniejsze, żeby był dobry pomysł na fabułę. A tak swoją drogą, myślicie, że ktoś by wydał naszą książkę?



Ale nie może być pod tym samym tytułem bo jeszcze nas o plagiat oskarżą albo coś w tym stylu :wink:
iwek33
 
Posty: 63
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 19:43

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez rasp » Śr lis 07, 2012 20:17

No w sumie racja :P
rasp
 
Posty: 70
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 18:15

Re: Pomysły, teksty do zredagowania i przedyskutowania

Postprzez Ayramia128 » Śr lis 07, 2012 20:18

Możemy wydać w internecie na jakiś amazonach...:P
Avatar użytkownika
Ayramia128
 
Posty: 25
Dołączył(a): Śr lis 07, 2012 17:07

Postprzez » Śr lis 07, 2012 20:18

 

Następna strona

Powrót do Pomysły, pierwsze teksty

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron